Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 26-01-07, 21:27
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
@nassosbmw1: Σεβαστή η γνώμη σου και πιθανόν να είναι έτσι...αλλά επέτρεψέ μου να έχω διαφορετική γνώμη. Επίσης, άλλο 20.000χλμ στον αυτοκινητόδρομο και άλλο στην πολη (όπου ο κινητήρας δουλεύει 3πλες ώρες!). Το πιο σωστό θα ήταν να μετράμε όχι χιλιόμετρα, άλλά ώρες λειτουργία του κινητήρα, όπως στα πλοία και στα αεροσκάφη.
Aδερφε δε τρεχει τιποτα.. και γω ειμαι ψωρας με το αυτοκινητο αλλα μερικα πραγματα ειναι κακως παρεξηγημενα...και δε μου αρεσει που το καθε συνεργειο βγαζει ασχετο τον κατασκευαστη!κι εχουν περασει μια τετοια νοοτροπια που τελικα περισσοτερο ψυχολογικοι ειναι οι λογοι που αλλαζουμε συχνα λαδια παρα πρακτικοι και αναγκαιοι...εχω τοσες αλλες ασχολιες που σιγα μη κατσω να ασχοληθω και με τα λαδια...ε,οχι!οποτε λεει το μυνημα! το γραφει το βιβλιαρακι,το επιβεβαιωσε κι ο Σπανος και τελος!
οσο για τις ωρες λειτουργιας...
με αυτες ξερεις βγαινουν τα συμπερασματα,πχ το ποσο αντεχει η οχι ενα λαδι...οπως καταλαβαινεις,παραπλησια νουμερα ειναι στο θεμα της συντηρησης και δεν εχει καμμια διαφορα ο αυτοκινητοδρομος η η πολη...αλλωστε αυτο κανει το λαδακι: λιπαινει σε ΟΛΕΣ τις συνθηκες...ειτε σε πολη ειτε σε ανοιχτο δρομο ειτε ρελαντι η σε πολικο ψυχος η καυσωνα...αλλωστε κατασκευαστες ειναι...λες να μην ξερουν τι λενε;δεν εχουν προβλεψει τι χρηση κανει ενας παππους η ενα ανηψακι που θα παρει το αμαξι μια βδομαδα και θα το σκισει;δε νομιζω....

υγ1 εδω δε χαλαγε το εσκορτ που εχανε λαδια και γυρναγε βδομαδες με το 1/3...και ορυκτελαιο μαλιστα.!..68000 κμ και πουληθηκε κι ακομα κυκλοφοραει κανονικα...
υγ2 το φιεστα αγοραστηκε για 2 λογους: μικρο και μεγαλα διαστηματα σερβις...εχει 165000 κμ και εχουν αλλαχτει τα λαδια του ...11 φορες!.....εξακολουθει να εχει ευκολα την τελικη του,να μην καιει λαδια και να παιρνει μπροστα με την 1η...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 26-01-07 στις 23:31
Απάντηση με παράθεση