Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 10-04-08, 21:57
Makis_E12 Ο χρήστης Makis_E12 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 17-11-2007
Μηνύματα: 7
Makis_E12 is on a distinguished road
Σας ευχαριστώ όλους για τις προτεινόμενες λύσεις, και προσθέτω τα εξής: το ρουμπινέτο, είναι στον χώρο της μηχανής, και αποτελείται από 2 ηλεκτρο-βαλβίδες, όπου 2 κολάρα έρχονται απο τον κινητήρα και 3 φεύγουν προς την καμπίνα. Αυτές οι ηλεκτροβαλβίδες, παίρνουν εντολές απο 2 αισθητήρες που βρίσκονται στον χώρο της καμπίνας, και συγκεκριμένα αριστερά και δεξιά του ψυγείου καλοριφέρ. Γενικά τον τρόπο λειτουργίας απο βιβλία και διάφορα site τον έχω βρει (http://www.bmwe34.net/e34main/trouble/Heating.htm, απλά επειδή το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, δεν υπάρχει χρόνος να τα ξηλώσω όλα, και έθεσα το ερώτημα στο υπέροχο site που όλοι μας επισκεπτόμαστε. Ελπίζω να μου δώσει λύση κάποιος που του έχει τύχει ανάλογη περίπτωση, γιατί ρώτησα και 2 μηχανικούς που δουλεύουν σε αντιπροσωπεία της BMW, και ο ένας μου είπε να ξηλώσω απο την μέση και πάνω το ταμπλό και ο άλλος την κεντρική κονσόλα. αν στην χειρότερη δεν βρεθεί λύση, με την πρώτη μου άδεια, θα το λύσω και θα σας πω...και πάλι ευχαριστώ!!!
Απάντηση με παράθεση