Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 29-06-10, 00:35
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Χα, χα... ωραίος..
Σε τόσο μικρές ταχύτητες, δεν έχει υδρολίσθιση..
Σε κάθε περίπτωση, να προσέχεις όταν βρέχει πολύ, και να μην ξεπερνάς τα 110..
Οσο εμπιστοσύνη και να έχεις στα λάστιχα... οι δρόμοι μας είναι αίσχος...
Και αν σου τύχει, μη σε πιάσει πανικός, μην πατήσεις φρένο, μη στρίψεις το τιμόνι...
Ασε γλυκά, και λίγο το γκάζι, και επανέλαβε κάθε 1 δευτερόλεπτο..
Πολύ προσοχή, μόλις βγείς απο την υδρολίσθιση, θα σε τραβήξει μόνο του λίγο δεξιά, ή
λίγο αριστερά..
Εσύ το χαβά σου, ίσια το τιμόνι και άφημα λίγο το γκάζι....
Δε το συζηταμε, οταν ριχνει καρεκλες ή βλεπω οτι ο δρομος ειναι λιμνη κοβω παντα! Μου ειχε τυχει μια φορα μονο που την ειχα πατησει, ειχε σταματησει η βροχη αρκετη ωρα, ο δρομος ηταν σε σχετικα καλη κατασταση αλλα σε ενα σημειο ειχε κρατησει πολυ νερο, πατησαν οι αριστεροι τροχοι στα νερα, πηγε να με τραβηξει προς τη μπαριερα, ημουν στην αριστερη λωριδα της Εθνικης αλλα οχι με πανω απο 100χαω, εκανα ακριβως αυτα που γραφεις, ισα που χαλαρωσα λιγο το γκαζι χωρις ακουμπημα το φρενο, αναψε η χαρακτηριστικη ενδειξη του dtc και χωρις να το καταλαβω ημουν παλι στην πορεια μου χωρις να αλλαξω λωριδα, χωρις να φυγει το πισω μερος, ουτε καν πλησιασα τη μπαριερα. Τα λαστιχα μου ηταν τοτε τα συμβατικα Continental Sport Contact 2 σχετικα καινουρια.
Παντως οι δρομοι μας οταν βρεχει πολυ δεν ειναι για κανενα λαστιχο και για κανενα ηλεκτρονικο συστημα ευσταθειας αρκετα ασφαλεις...
Απάντηση με παράθεση