Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 11-06-14, 15:27
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Χαραλαμπε, μου εχουν τυχει και οι 2 βλαβες! Εαν χαλασει ο συμπιεστης κλιματισμου τοτε συνεχιζει να σου φερνει αερα στην καμπινα ο ανεμιστηρας της καμπινας αλλα οχι κρυο πλεον. Αν δε σου φερνει καθολου αερα στην καμπινα, τσεκαρε την ασφαλεια του στο ασφαλειοκουτι, ισως να ναι καμμενη ή απλα να μην παταει καλα στη θεση της, μου ειχε τυχει το 2ο. Και τελος τσεκαρε τον ιδιο τον ανεμιστηρα. Βρισκεται κατω και μεσα στο ντουλαπακι στα ποδια του συνοδηγου απο πανω. Αφαιρειται ευκολα το καπακι κατω απ το ντουλαπακι με λιγες βιδες, τσεκαρε τις επαφες στα καλωδιακια τροφοδοσιας του αν ολα ειναι καλα εκει. Βγαλτα και ξανα κουμπωσε τα σφιχτα, εχει ενα φυσακι εκει που κουμπωνει. Μου εχει τυχει και αυτο, με το που τα εβγαλα και τα ξαναβαλα τα καλωδια δουλεψε. Τελευταια παλι δε μου δουλευε και του εδωσα μια δυο καλες απο κατω στο πλαστικο καλυμα με το χερι, χωρις να λυσω ή να πειραξω τιποτα και δουλεψε κανονικα. Τελευταια σ εμενα ακουγεται και κατι σαν κελαηδημα-τριξιμο απ τον ανεμιστηρα σαν κατι να εμποδιζει τη φτερωτη του. Μπορει απο σκονη κλπ να ζοριζεται ή και με τα χρονια να χει φαει τα ψωμια του. Ειναι σχεδον 10 χρονων. Σε ορισμενες διαγνωσεις μαλιστα εχει εμφανιστει και μηνυμα γι αυτον οτι ενω δοθηκε εντολη να εκκινησει αυτος δεν ξεκινησε, παρολα αυτα δεν εχει καψει ασφαλεια. Πριν λιγες μερες μαλιστα μου μυριζε και στην καμπινα σαν καμμενο-λιωμενο πλαστικο με το που εβαζα εντος το κλιμα, μετα απο λιγο εφευγε η μυρωδια. Πολυ φοβαμαι πως ειναι στα τελευταια του ο ανεμιστηρας. Καποια στιγμη ισως τον λυσω και θα τον τσεκαρω να δω τι γινεται μ'αυτον. Απ οτι θυμαμαι πρεπει να στηριζεται σε 3 βιδες, δε νομιζω να με δυσκολεψει.
Ενημερωσε μας Χαραλαμπε και για τη δικη σου περιπτωση ομως, ετσι.
Απάντηση με παράθεση