Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 03-09-12, 13:54
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έχω μια σχεδόν καλή οδηγική εμπειρία απο Ε30,
έχω να πω στους άλλους οτι αυτό που κάνεις με άφτιαχτο αυτοκίνητο
και φαντάζει τόσο "ευκολο", στην πραγματικότητα απαιτεί αυτοσυγκέντρωση στο 100%
και συνεχόμενες μεταβολές στο τιμόνι, σε βαθμό που γίνεται κουραστικό.
Αν πρόσεξα καλά στα βίντεο σου, είδα οτι δεν πατάς φρένο, και υποθέτω οτι
με τέρμα γκάζι απλά πατάς συμπλέκτη και τον αφήνεις για να σπάσεις το πίσω μέρος..
(μπορεί να κάνω λάθος, και να κάνεις κάτι άλλο, οπότε πές τι είναι για να το δοκιμάσω!!!)
Απο εμένα, θερμά συγχαρητήρια..
να σε ευχαριστησω φιλε rapid..

και πραγματι εχεις δικιο αν και δεν μ αρεσει να ευλογω τα γενια μου (διοτι δεν πιστευω οτι πρεπει να κερδιζεις κατι απο το hobby σου)..απλα σκεψου οτι σε ολο το βιντεο ειμαι με 3η και οχι 2α...πολυ ροπη ο μ30 αλλα το αμαξι ειναι σε πολλα σημεια λιαν επικυνδινο και δεν συνισταται για αρχαριο...το 30αρι περαν απο το τιμονι που ειναι για τα μπαζα (και ειναι γνωστο της πασι..και εχει αλλαχτει)..ο πισω αξονας θελει συνεχεια διορθωσεις οσο απλωνεις....καθως καθεται κατω-καμπερωνοντας και συγκλινοντας προς τα μεσα...τρωγωντας το εσωτερικο του ελαστικου και φυσικα κανοντας το αμαξι να μην παταει κατω!!θα τα φτιαξουμε ολα σιγα σιγα..

φρενα δεν χρησιμοποιω διοτι εχω απο 318 και δεν επαρκουν για τιποτα..δεν ειναι αρκετα ισχυρα ωστε να μεταβαλουν την ισοροπια του αυτοκινητου...τι να κανουν τα ταλαιπωρα ταμπουρακια πισω???
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nik200 : 03-09-12 στις 13:57 Αιτία: -
Απάντηση με παράθεση