Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 02-01-09, 09:41
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
no valvoline no aral
εχουμε κανει εκτενη αναφορα στο θεμα καψιμο λαδιων και θα σας γινουν πολλα πραγματα εμφανη αν ψαξετε το φορουμ...επι του θεματος
θεωρω μεγαλη κοροιδια την αλλαγη λαδιων στα 15-20.000 χλμ!εχουμε αναφερει πολλες φορες οτι ειναι θεμα μαρκετινγκ των εταιρειων να βγαζουν τα αμαξια τους φτηνα σε θεμα συντηρησης...αλλαγη λαδιων στα 10.000 μαξιμουμ και με τον καταλληλο τυπο λαδιου θα δειτε οτι και καλο κανει στον κινητηρα και δεν θα καιει το λαδι! παιδες και θα καταλαβετε πολλα πραγματα
Συνονόματε Καλή Χρονιά,

Δεν έχω δει το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι.
Εν πάση περιπτώσει, επίτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη επί του θέματος λόγω:

α και κύρια) Προσωπικής εμπειρίας περί άλλων εταιριών και Valvoline.
β) Συζήτησης για το θέμα με μηχανικούς της BMW μέσα στο εργοστάσιο στο Dingolfing και στο κέντρο ερευνών FIZ της BMW στο Μόναχο, όπου δοκιμάζεται οτιδήποτε έχει πάνω του ένα BMW, στα όρια της αντοχής του.
γ) Βασικές γνώσεις περί marketing ...το "παραδοσιακό" marketing την καινοτομία την αντιμετωπίζει πάντα με αμφισβήτηση.
δ) Θεωρώ ότι μία εταιρία σαν την BMW δεν θα ρισκάρει για κανένα λόγο τη φήμη των κινητήρων της.
ε) Η BMW είναι βασικό μέλος της έρευνας και εξέλιξης των "longlife" και "lifetime" λιπαντικών.

Φυσικά, προαιρετικά μπορείς να αλλάζεις κάθε 5000 η 10000 χλμ. Κανείς δεν το απαγορεύει αυτό. Δεν υπάρχει λόγος όμως να πληρώνεις longlife λάδια (σχεδόν διπλή τιμή) και να τα αλλάζεις σαν να ήταν συμβατικά, ημι-συνθετικά, ή απλά συνθετικά.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSCN3558 (Large).JPG (141,2 KB, 28 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSCN3607 (Large).JPG (191,5 KB, 26 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSCN3601 (Large).JPG (138,6 KB, 21 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 02-01-09 στις 09:55
Απάντηση με παράθεση