Θέμα: Ηχεια ε36
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-10-17, 09:34
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Subwoofer είναι το ηχείο που παίζει τις τέρμα χαμηλές συχνότητες, αυτά που βάζουμε συνήθως στο πορτ-μπαγκάζ.
Τα tweeter είναι τα μικρούλια που παίζουν τις υψηλές (αν βαλεις το αυτι σου μονο τσικι τσικι τσικι ακους δηλαδη)

Το θέμα με τα "γνήσια" τώρα, μιας και το έθιξες.
Η BMW και η κάθε BMW φτιάχνουν αμάξια, όχι ηχεία, παρμπριζ κλπ. Και το "γνήσιο" δηλαδή, κάποιος άλλος κατασκευαστής το έχει φτιάξει, κατασκευαστής ηχείων, πώς λέμε pioneer, kenwood, alpine, blaupunkt κλπ (ναι ξέρω, μη με φάτε, αποκλειται τα 36αρια να ειχαν oem προμηθευτή γιαπωνεζικη εταιρεία οπως η Pioneer, παράδειγμα φερνω )
Επομένως, άποψή μου, πας σε ένα aftermarket ηχειάκι που και πιο φθηνό θα το βρεις, και θα μπορείς να διαλέξεις καλύτερα χαρακτηριστικά

Τώρα για τα πίσω, για μένα βάλε κάποιο οβάλ ηχείο που παίζει και πιο καλά και μπάσα και πρίμα. Στο δικό "μου" που είναι sedan, έβαλα οβαλ χρησιμοποιώντας κάτι τέτοιους αντάπτορες (δεν θυμάμαι να σου πω τιμή γιατι πάνε 9 χρόνια, αλλα σιγουρα δεν ήταν πολλά τα λεφτά γιατι τότε ήμουν 18 και δεν μου περισσεύανε )



αυτά πάνε ΚΑΤΩ απο την εταζέρα, και ουσιαστικά τα ηχεία είναι μεσα στο πορτ-μπαγκάζ. Πίστευα οτι θα είναι χάλια αλλα έμεινα πολύ ικανοποιημένος απο την απόδοσή τους, γιατι ουσιαστικά κάνει καμπίνα το χώρο πίσω.


Τώρα, απο θέμα μοντέλων κλπ δεν είμαι και ο πιο ειδικός, επομένως ό.τι και να σου πω θα σε πάρω στο λαιμό μου χαχαχα...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση