Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 21-04-12, 11:03
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK;461224...... οτι στο προσφατο ταξιδι μου μεχρι την αγγλια, η μπεμπα μου με τον Ν46Β20 (2.0λτ 150ιπποι) εκαψε για τα 2.040χλμ που εκανα [B
6.5~6.6λτ/100χλμ[/B] με ταχυτητες περιπου 140-150χλμ/ωρα στο μεγαλυτερο μερος του ταξιδιου.
ηταν φουλ φορτωμενο το πορτ-παγκαζ οσο δεν παει δλδ με την προικα μου αλλα και τα πισω καθισματα με 1 βαλιτσα κ πολλα μπουφαν με οδηγο κ συνοδηγο. εβαζα 95αρα κ προσπαθουσα να εχω συνεχεια 6η στο σασμαν αν κ στην γαλλια ειχα, αρκετες μεν αλλα με ηπια κλιση δε, ανηφορες.
στα 17'' ελαστικα ειχα πιεση εμπρος-πισω 31-35, το αμαξι ειναι απο αλλαγη λαδιων-φιλτρου & με πλυμενο το K&N.
.........
Καλημέρα,

εστιάζοντας στα τονισμένα σημεία (bold) του κειμένου σου, απλά η κατανάλωση που λες δεν μπορεί να είναι πραγματική........εκτός κι αν έγινε diesel το αμάξι σου.....

Μάλλον πήγαινες με 120Km/h όπου είχε όρια ταχύτητας, με μερικά ανοίγματα στα 150.....πολύ μερικά όμως.....

ΥΓ: Χωρίς ίχνος ειρωνείας το σχόλιό μου και φιλικά πάντα.....βασιζόμενος στις καταναλώσεις του δικού μου επί 65Κ ΚΜ.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση