Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 25-10-16, 10:41
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση σου θα είχε κάποια ουσία εάν με κάθε αυτοκίνητο που αγόραζε κανεις έδιναν ένα χαρτί δυναμομετρισης πάγκου του συγκεκριμένου αυτοκινήτου. Εφόσον λοιπόν το εργοστάσιο κάνει δυναμομετριση ΚΑΠΟΙΑ στιγμή σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ κινητήρες της σειράς και βγάζει Μ.Ο., είναι λογικό να θέλει να δει τι κάνει το ΔΙΚΟ ΤΟΥ μοτέρ.

Προσωπικά δεν θα προτιμούσα δυναμόμετρο βελτιωτη γιατί μετά θα θέλει να σου πουλήσει βελτίωση με το πριν και μετά (και καλα). Νομίζω οι πιο αξιόπιστες ήταν αυτές που έκαναν πριν κάποια χρονια τα περιοδικά power κτλ που δεν είχαν κάποιο όφελος εαν θα βγάλει +-10 αλογα.

Ένα καλιμπραρισμα σωστό η λάθος στο δυναμόμετρο μπορεί να αλλάξει κατά πολύ τα αποτελέσματα.
Έτσι ακριβώς Στέλιο. Θέλω να δω τι κάνει το δικό μου μοτέρ ώστε να έχω μια βάση στην οποία οποιαδήποτε μελλοντική αλλαγή να ξέρω αξιόπιστα και όχι μπουρδολογόντας ή ακούγωντας τον κάθε προμηθευτή, εάν έχει προσφέρει κάτι στο αμάξι ή όχι.

Άσχετο, πιστεύεις ότι τα περιοδικά τότε έκαναν δυναμομέτρηση? Πάντα είχα την εντύπωση ότι ήταν ότι δηλώσει ο ιδιοκτήτης.


Πάνο έχεις δίκιο συμφωνούμε.
Απάντηση με παράθεση