Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4138  
Παλιά 17-11-17, 18:10
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
Τι κάνει ο άνθρωπος για τη Μ3 του! Το μενού σήμερα περιελάμβανε το άδειασμα της δεξαμενής καυσίμου της M3 και αντικατάσταση της παλιάς βενζίνης με φρέσκια. Επειδή το αυτοκίνητο λειτουργεί πλέον σπάνια και παρά το συντηρητικό υγρό που χρησιμοποιώ και μπορεί θεωρητικά να διατηρήσει την βενζίνη έως και 2 χρόνια, την αλλάζω προληπτικά κάθε χρόνο. Είναι και ευκαιρία να αδειάζει τελείως η δεξαμενή και να αποβάλλονται τυχόν σωματίδια. Έτσι λοιπόν, 40 λίτρα αφαιρέθηκαν από την τάπα στον πάτο της δεξαμενής και 40 λίτρα φρέσκιας Shell V-Power προστέθηκαν μαζί με νέο συντηρητικό υγρό (POR-15). Περιττό να σας πω ότι εισέπνευσα όση βενζίνη αναπνέει κάποιος σε 5 χρόνια, τα δε χέρια μου και τα μανίκια μου μούσκεψαν και πάνε για πλύσιμο. Άτιμο και άκρως πτητικό πράγμα η βενζίνη και φυσικά καρκινογόνο!

Δυστυχώς δεν έβγαλα φωτογραφίες αυτή τη φορά καθώς ήμουν προσηλωμένος στην επικίνδυνη αυτή εργασία (έχω κι ένα γείτονα που καπνίζει αρειμανίως, οπότε είχα τα μάτια μου δεκατέσσερα μη τυχόν περάσει). Σας αποζημιώνω όμως με την κλασσική φωτογραφία του Beguin καθ' οδόν για την νίκη στο Tour de Corse τo 1987 με την ομάδα της Prodrive.



Γ. Ν.

Υ.Γ. Γκουχ, γκουχ. Πω πω τι δηλητήριο είναι αυτή η βενζίνη!
Απάντηση με παράθεση