Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-07-13, 12:03
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 120ihatch Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρα

Μπαινω στο αμαξι, βαζω την καρτουλα στην υποδοχη, παταω συμπλεκτη , και το κουμπι για να βαλω μπροστα το μοτερ.

Αφου το μοτερ ειναι στο ρελαντι μετα απο 5 δευτερα αφοτου εχω βαλει μπροστα εμφανιζεται η κοκκινη ενδειξη μπαταριας.

Η κοκκινη ενδειξη μπαταριας παραμενει ως σφαλμα στο μενου "check" και μετα απο 1 λεπτο σβηνει εντελως η ενδειξη σφαλματος. Το τονιζω: η ενδειξη εμφανιζεται πεντε δευτερα αφοτου βαλω μπρος και εξαφανιζεται τελειως μετα απο ενα λεπτο, σαν να μην υπαρχει προβλημα.

Το παραπανω συμβαινει ακριβως το ιδιο καθε φορα που βαζω μπροστα.


Σημειωστε οτι ο ιμαντας δυναμο δεν φαινεται χαλαρος, ουτε κανει θορυβο.
Λετε να ξεκινα προβλημα στο δυναμο και να χρειαζεται αλλαγη?
Η μπαταρια του αυτοκινητου ειναι η εργοστασιακη, 6 ετων, αλλα ειμαι στο χωριο και δεν εχω βολτομετρο να τη μετρησω. Επιπλεον στο βιβλιο συντηρησης γραγει οτι η πεσμενη μπαταρια φαινεται σανπορτοκαλι μπαταρια στο ταμπλω, ενω η αδυναμια φορτισης εμφανιζεται σαν κοκκινη ενδειξη οπως στην περιπτωση μου.

Παρακαλω γραψτε αν γνωριζετε, συγνωμη αν εχω κανει ορθογραφικα η αλλα λαθη- γραφω απο κινητο.
Ευχαριστω προκαταβολικα-γραψτε αν ξερετε κατι για το θεμα.
Το μοτεράκι του βαλβετρονικ , αρχίζει και δουλέυει μετα τους 80 βαθμους ( απο εκεί και πέρα κάνει προσαρμογές ) !. Εγώ θα έλεγα και αυτο πιστέυω ότι είναι αυτόματος στον δυναμό ! Σε λιγο θα σου ανάβει μόνιμα το λαμπάκι της μπαταρίας ....
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση