Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 26-04-10, 20:40
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να ειναι χωρις Vanos το μοτερ σου,σημαινει οτι εχεις βαλει το προηγουμενο απ'το Ε30 αν δεν κανω λαθος με τα 174 αλογα και οχι με τα 192 που ειναι μονοβανο.Απο κει και περα το 3.15 το φοραω κι εγω και ειναι μακρυ για πιστα.Εσυ χρειαζεσαι ειτε 3.38(απο 318 σενταν) αρα αλλαζεις μονο κορονα ειτε ολοκληρο διαφορικο παραγγελια 3.64(ιδανικο για ΜΟΝΟ πιστα).Ελατηρια βαλε οτι σκληροτερο βρεις και δωσε και πολυ καμπερ πισω για να φευγει ευκολοτερα.
Πιστεύω πως αν βαλει πολύ κάμπερ πίσω θα φεύγει δυσκολότερα. Για παντηλίκια (και Τριφτ ) είναι προτιμότερο 0 κάμπερ. Για να κανει καμπερωμένο πιο εύκολα παντες θέλει παραπάνω απο 4μοίρες αρνητικό, ετσι ώστε ΟΠΩΣ και να είναι η κατάσταση, να πατάει πάντα ΠΟΛΥ λιγο μερος του ελαστικού. Τέτοια φάση δηλαδη:




Φυσικά κάτι τέτοιο είναι ψιλοδύσκολο να το κάνεις, επομένως καλυτερα 0...

Ποιές οι απόψεις των πιο έμπειρων απο εμένα στο θέμα? Ισως να ειμαι τελείως λάθος!

ΥΓ: Προβλέπεται THREADΑΡΑ πάντως!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 26-04-10 στις 20:42
Απάντηση με παράθεση