Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 11-03-14, 22:15
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW S1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κύριοι.

Έχω δύο απορίες και θα χρειαστώ την άποψή σας .
1. Όταν πήρα τον Άσσο μου 2005 θυμόμουν οτι στο σταχτοδοχείο άναβε ένα πορτοκαλί φωτάκι όπως είναι αυτά τα δύο led στην πλαφονιέρα. Μετά από λίγο καιρό διαπίστωσα οτι δεν άναβε. σε ερώτηση που έκανα στην αντιπροσωπεία της BMW τότε , ο ηλεκτρολόγος με διαβεβαίωσε οτι ποτέ δεν άναβε φωτάκι γιατί δεν υπήρχε. Το σταχτοδοχείο δεν ανοίγει ποτέ γιατί δεν καπνίζω και ούτε κανείς άλλος μέσα στο αυτοκίνητο.
Δεν ξέρω τι με έπιασε μετά απο τόσα χρόνια αλλά το ξανακοίταξα (δεν είχα τι να κάνω) και είδα ότι τραβώντας και αφαιρώντας το τασάκι έχει δύο ακίδες δεξια και αριστερά , άρα ρεύμα , και μια τρυπούλα λογικά για το led και στο τασάκι ένα διάφανο πλαστικό για να περνάει το φως. τώρα γιατί δεν ανάβει ξέρει κανείς? έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? καμιά λύση???

2. Όταν βάζετε την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγού μετακινείτε προς τα κάτω ?

3. Υπάρχουν λαμπάκια led για τον εσωτερικό και εξωτερικό φωτισμό που να μην τα βγάζει error και τα σβήνει?

ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα!
καλησπέρα.Δεν ξέρω για τον άσσο,στο 46άρι πάντως ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι που αναφέρεις στο σταχτοδοχείο.Είναι παράλογο να μην ανάβει φως στο σταχτοδοχείο εφόσον αυτό υπάρχει.Και το βράδυ που τινάζεις τη στάχτη αν δεν είναι φωτιζόμενο το τασάκι???
Θα αγοράσεις led canbus και δε θα σου ανάβει κανένα σφάλμα στο καντράν.
Απάντηση με παράθεση