Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 15-06-19, 08:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχα όχι στη θάλασσα. Όχι σκουπίδια σε θάλασσες και ακτές!!!

Το πλατώ δεν ''φτιάχνει'' παρά μόνο να το αλλάξεις...(δεν ''κουρδίζει'' δηλαδή αν σου έχει ''ξεκουρδίσει'' ή έχουν στραβώσει τα χτένια του...)
Αν μπαίνει και η πρώτη δύσκολα μπορεί να έχει φαγωθεί το ρουλεμάν πριζ ντιρεκτ (του πρωτεύοντος άξονα).

Ομολογώ ότι πρέπει να περιμένεις να σου απαντήσει ο rapid_fast που είναι ο αρμόδιος
μου αρέσει το πριζ ντριρεκτ!!
ο φίλος πάει για δίσκο/πλατώ, δίχαλο και ρουμεμάν..
Εξαέρωση στο κυλινδράκι του συμπλέκτη και φυσικά αλλαγή υγρών φρένων..
Εγώ θα πρότεινα να ξεκινήσει με την αλλαγή των υγρών φρένων και την εξαέρωση (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΥΓΡΩΝ ΦΡΕΝΩΝ) απο το κυλινδράκι του συμπλέκτη..
Αν πάει το μυαλό μου σωστά σε όλη την εικόνα όπως την περιγράφει τώρα, απο εκεί θα δεί την μεγαλύτερη βελτίωση, χωρίς να χρειαστεί να μπεί στα έξοδα αλλαγής συμπλέκτη..
Αν καταλαβαίνω σωστά, μπορεί να μην έκαναν εξαέρωση και καθαρισμό στο έμβολο όταν του άλλαξαν συμπλέκτη..
Και απο εκεί θα καταλάβει αν έχουν φαγωθεί και τα κυλινδράκια του συμπλέκτη..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση