Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 01-12-15, 18:05
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Για τα Ελληνικά τέλη που λέει ο Παναγιώτης πάντως τι περιμένατε?

Να πάνε στα 2λιτρα 372 ευρώ που ήταν πριν 10 χρόνια? Ή τα μεγάλα 460?

Δεν υπάρχει περίπτωση δραματικής αλλαγής προς τα κάτω στα τέλη, εκτός και αν τα επιβαρυνθούν (δραματικά) κάποιοι άλλοι, ώστε το μέτρο να βγεί ''προϋπολογιστικά''.

Αυτά με τις φοβερές αλλαξοκ#λιές πινακίδων μου ακούγονται ως τραγικά... Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ισχύουν τα τέλη της φτηνότερης χώρας σε όλους....

Κανονικά για να κυκλοφορείς αυτοκίνητο με πινακίδες άλλου κράτους και αλλού, πρέπει να έχεις τόπο διαμονής ή επιχειρηματική έδρα και πάλι έχει και περιορισμούς χρονικούς.

Ξέρω και εγώ Έλληνες με αυτοκίνητα με Γερμανικές πινακίδες ή Αγγλικές ή Γαλλικές. Το ίδιο και ανατολικοευρωπαίοι με Βουλγάρικες, Πολωνικές κλπ...

Δεν ξέρει κανείς αν έχουν περάσει ΚΤΕΟ (της δικής τους χώρας) ή αν πληρώνουν τέλη, ασφάλειες κλπ...
Τι είναι αυτό δηλαδή? Ευρωπαϊσμός?

Εγώ το θεωρώ λάθος.

Αν θέλουμε να λέμε ότι υπάρχει δίκαιο, να θεσπίσουν τέλη κυκλοφορίας οχημάτων Ευρωπαϊκής Ένωσης καθώς και αυστηρούς ελέγχους κυκλοφορίας (δηλαδή κανονικό ΚΤΕΟ)....φοβάμαι ότι τελικά θα έπεφτε πολύ κλάμα...γιατί εκτός των τελών, υπάρχουν και επιπλέον επιβαρύνσεις ανάλογα με ηλικία, ρύπανση, ισχύ κλπ...

Πάλι δίκαιο είχε ο ραπιντ και τον φάγατε
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση