Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 15-07-09, 16:41
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas11080 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Στέφανε, σήμερα διάβασα τον προβληματισμό σου για τον ήχο και μπορώ να σου πω ότι και εγώ είχα τον ίδιο προβληματισμό πριν μερικά χρονιά, επηδει έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο πέρα της πηγής εγώ έχω κάνει τα παρακάτω και είμαι παρά πολύ ευχαριστημενος.
Καταρχήν μην σκεφτείς να βάλεις αλλού ηχεία εκτός από τις υπάρχουσες θέσεις μπρος και πίσω καθώς και τουιτερ στις πόρτες. Για να βρεις καλά ηχεία ώστε να ταιριάξουν στις υπάρχουσες θέσεις ίσως πάνε λίγο ψηλότερα σε κόστος, εγώ επέλεξα cadence. Χρειάζεσαι έναν πεντακαναλο ενισχυτή ή δυο ενισχυτές έναν τετρακαναλλο και έναν δικαναλλο για το subaki, ο φίλος που σου είπε ότι το sub δεν ακούγεται μέσα στη καμπίνα παρά μόνο έξω, μετά συγχωρήσεως έχει μαύρα μεσάνυχτα. Μην τσιγκουνευτείς στην καλωδίωση του ενισχυτή γιατί θα έχεις παράσιτα και θα ψάχνεσαι.
Και να θυμάσαι η καλή ποιότητα ήχου είναι για σένα και όχι για τις γειτονιές.
Όλα τα παραπάνω τα έκανα μόνος μου γιατί από τους «επαγγελματίες» δεν έβρισκα άκρη οτι χρειαστείς εδω είμαστε.

Ανδρέα, σ ευχαριστώ πολύ και θα λάβω πολύ σοβαρά υπόψη μου τα λεγόμενά σου μιας και απ ότι είδα έχουμε το ίδιο αμάξι
Απάντηση με παράθεση