Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3696  
Παλιά 20-06-16, 21:13
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gesa Εμφάνιση μηνυμάτων
1.εκτελωνισμός έγινε το 1992 λόγω μετοίκησης (μικρο ποσο δεν θυμάμαι)
2. Ευρωπαικη πίστη 300ε το εξάμηνο
3.ΔΑΦΝΗ
4. Cheltenham - AJAX RACING LTD

Εσύ σε ποια περιοχή μένεις??
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
1. Είσαι τυχερός που ο εκτελωνισμός έγινε τόσο παλιά και κόστισε λίγο, αν και δεν μας είπες πόσο. Αν κάποιος άλλος φίλος έχει συγκεκριμένο ποσό εκτελωνισμού να μας πει, παρακαλώ ας μου λύσει κάποτε αυτήν την απορία. Έστω ένα χονδρικό νούμερο...
2. Το κόστος της οδικής ασφάλειας είναι σε καλό ύψος.
3. Δάφνη λοιπόν. Πές μου έτσι! Όταν εξ αρχής διάβασα ότι μένεις στην Αθήνα φαντάστηκα πολύ κοντύτερα στο κέντρο και αυτή δεν είναι περιοχή κατάλληλη για Μ3 σε καθημερινή χρήση, ασχέτως τύπου.
4. Μάλιστα, ήσουν λοιπόν μακριά από την περιοχή μου. Η AJAX RACING δεν μου θυμίζει κάτι. Ίσως λειτουργεί υπό άλλη ονομασία. Πάντως εγώ πήγα στην Αγγλία, αργότερα, το 1994.

Μένω στο δυτικό Λονδίνο (Hounslow), 15 χιλιόμετρα από το κέντρο. Έτσι η περιοχή επιδρομών μου (zone of terror!) είναι εντός του Μ25 και ειδικά στον Μ4, αλλά και νότια προς East Sussex και Munich Legends. Μέχρι το 1998 έμενα στο κέντρο (Kensington, Queen's Gate), λίγα μέτρα από το μουσείο Φυσικής Ιστορίας. Όμως μια λαμπερή κόκκινη Sport Evolution σταθμευμένη στο μεσαία νησίδα και ξεχωρίζοντας από 200 μέτρα μακριά προκαλούσε πολλά ύποπτα βλέματα και μετά από κάποια περιστατικά που μου κόστισαν εκατοντάδες λίρες (μου έκλεψαν κουκούλα, μπροστινό σήμα Μ3 και τους αεραγωγούς στον προφυλακτήρα για την ψύξη των φρένων - ευτυχώς γλύτωσα από πολύ χειρότερα...), αποφάσισα να αγοράσω σπίτι με γκαράζ για να ησυχάσω και να μπορώ να κοιμάμαι τα βράδια στο κρεββάτι και όχι στο παράθυρο κοιτώντας τη Μ3.

Γ. Ν.


Απάντηση με παράθεση