Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 14-05-16, 19:32
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Απλό είναι...
Βγές σε ένα δρόμο που δεν έχει κίνηση για να κάνεις εξάσκηση...
Ξεκινα χωρίς να πατήσεις γκάζι, αστο να πιάσει μονο του χιλιόμετρα, βάλε δευτέρα, χωρις να πατάς γκάζι
βάλε τρίτη, άστο να πιάσει χιλιόμετρα χωρίς να πατάς γκάζι...
Κάνε μιση ώρα διαδρομή και πές μου αν σου γράψει περισσότερο απο 6 μέση κατανάλωση..
(περίπου 3 λίτρα την ώρα καίμε ρελαντί..)

Υ.Γ. μέσα στην πόλη πάω συνέχεια βενζίνη. Δεν έχει υποπίεση ο κινητήρας απο το αυτοκίνητο, δεν μπορεί να λειτουργήσει με αέριο σε στροφές κοντά στο ρελαντί..
Υ.Γ.2 Η παραδοχή σου έχει λάθος αρχιτεκτονική.. Κάθομαι 52 λεπτά σταματημένος με κατανάλωση 3λ/H και τρέχω με 100 και κατανάλωση 6.8λ/100 για 8 λεπτά..
Αρα έχω κάψει 3 λίτρα σε αναμονή και 1 λίτρο στα 8 λεπτα που τρέχω με 100, σύνολο 4..
ακούγεται σωστό, είναι αριθμητικά ολόσωστο, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι τελικά...
(καπου εδώ το παίζω και μάγκας της παλιάς μαγκικοσχολής και λεω "4 βγάζουν τα μαθηματικά, άλλα τέσσερα σου λέω εγώ, αντε να κάψει.. 8, αντε 9, πόσο παραπάνω να κάψει!!!!!!!! και κάπως έτσι σε έχω πεισει με λάθος παραδοχές)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 14-05-16 στις 19:44
Απάντηση με παράθεση