Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 06-05-17, 15:19
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandros82 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και απο μενα. νεος στο φορουμ εδω και εχω λιγες ερωτησεις για το θεμα.
εχω το e36 τετραπορτο και ειμαι στο να φτιαξω τον ουρανο τα κολονακια και τις ταπετσαριες στις πορτες. ουρανος και πορτες εχουν προβλημα ενω τα κολονακια ειναι μια χαρα αλλα αφου ειναι ευκολο και για να γινουν ιδια με τον ουρανο θα τα φτιαξω και αυτα.
1ον) ειδα παραπανω για δερματινη και καποιος συνφορουμιτης δυσανασχετησε λιγο με την επιλογη αυτη... μονο το βαρος πιστευετε ειναι το προβλημα? πιστευετε οτι θα υπαρχει προβλημα με το extra βαρος? ποια η αποψη σας για δερματινη σε οροφη, κολονακια και πορτες απο αυσθητικης αποψης?
2ον) το υφασμα στις πορτες μου ειναι διαφορετικης υφης και χρωματος (στον ουρανο ειναι γκρι ανοιχτο και στις πορτες σχεδον μαυρο) το να βαλω το ιδιο υφασμα (ή δερματινη) θα ειναι ασχημο αισθητικα? το υφασμα ειναι ιδιο? στον ουρανο ηταν μαλακο οταν το πιεζε καποιος (λογω αφρολεξ απο τη μεσα μερια) ενω στις πορτες οχι. μηπως στις πορτες δεν ειχε αφρολεξ?
3) επειδη μαλλον προοριζομαι για δερματινη παντου, μηπως ουρανος, κολονακια και πανελ στις πορτες δεν κουμπονουν ξανα τελεια λογω παχυτερου υλικου? οσο να'ναι η δερματινη ειναι λιγο πιο παχυα απο το υφασμα.
Όλα τα υλικά μπαίνουν αρκεί να γίνει σωστη δουλειά. Από και πέρα το αισθητικό κομμάτι είναι καθαρά δικό σου ζήτημα αφού σου αρέσει η δερματίνη προχωράς και δε ρωτάς κανέναν. Καλό θα ήταν να ήταν παντού το ίδιο υλικό για ομοιογένεια. Απ' όσο γνωρίζω δεν μπαίνει αφρολεξ στα πάνελ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Για προσωρινή επισκευή ταπετσαρίας ουρανού που έχει κρεμάσει, μέχρι να φτιαχτεί κανονικά, τί προτείνετε; Σύριγγα με κόλλα πχ; Τί είδους κόλλα;
Μία σοβαρή βενζινόκολλα θέλει Μήτσο αλλά δε θα πιάσει καλά πάνω στην παλιά ξεραμένη κόλλα που έχει τώρα το ύφασμα και το υπόστρωμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση