Θέμα: 335i αγορα
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 04-09-12, 16:50
eparad Ο χρήστης eparad δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 18
eparad is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πολύ καιρό να γράψω, αλλά, ως ιδιοκτήτης 335, είναι ένα θέμα που με αφορά.
Η αλήθεια είναι ότι καλή, πλούσια εξοπλισμένη, ατρακάριστη, με λίγα χιλιόμετρα και φτηνή 335 δε βρίσκεις, πόσο μάλλον για να την κάνεις ανταλλαγή με 320 Ε93.

Το ότι, σε περίπτωση ανταλλαγής, θα χρειαστεί να δώσεις επιπλέον χρήματα, για μένα είναι δεδομένο. Αυτό διότι κανείς έμπορος δε θα σου δώσει αυτοκίνητο χωρίς να πάρει ΚΑΙ ζεστό χρήμα, αλλά και κανείς ιδιώτης που πουλάει 335 προκειμένου να την ξεφορτωθεί, δεν πρόκειται να τη δώσει για να φορτωθεί 320 και μάλιστα κάμπριο. Αυτό, διότι η διαφορά στη συντήρηση είναι ανύπαρκτη, στην ασφάλιση επίσης, διότι εξαρτάται από την αξία του αυτοκινήτου και ελάχιστα από τους φορολογίσιμους ίππους, τα τέλη έχουν διαφορά μόλις 220 €, ενώ η όποια σημαντική διαφορά είναι στο τεκμήριο, το οποίο όμως, εάν βρεθεί 335 από το 2007 και πριν, είναι κατά 30% μειωμένο. (για το 2013 από το 2008 και πριν)

Επομένως, εάν μπορείς, πούλα το αυτοκίνητο σου και μετά στρέψου σε κάποιον ιδιώτη που έχει ανάγκη. Έτσι έκανα και εγώ πριν από 2 χρόνια και, προς το παρόν, δεν το έχω μετανιώσει.

Τέλος όσον αφορά στη χρήση, υπάρχουν πολλές 335 που δεν είναι ξεσκισμένες και αυτό διότι το νόημα του αυτοκινήτου αυτού δεν είναι το ξέσκισμα. Με 40,8 kgr ροπής, οι ρεπρίζ είναι το στοιχείο της. Κοινώς, καμία σχέση σε χαρακτήρα με την Μ3 Ε46 που ήταν το προηγούμενο μου αυτοκίνητο και το οποίο σε προκαλεί συνεχώς να του πιείς το αίμα. Εξαρτάται λοιπόν, ποιος χαρακτήρας αρέσει στον καθένα.

Α! Δοκίμασε και μία αυτόματη. Ίσως αλλάξεις γνώμη. (εμένα είναι χειροκίνητη).
Απάντηση με παράθεση