Θέμα: 335i αγορα
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 05-09-12, 11:03
eparad Ο χρήστης eparad δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 18
eparad is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmwakias320d Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου υπαρχουν ακομα ατομα που αγοραζουν αυτοκινητα με τοσο μεγαλα κυβικα ..
Μπραβο..

Εμεις κοιταμε μικρα..οχι για το κοστος..Εννοειται πως εχουν κατεβει οι τιμες απο τα μεγαλα μεταχειρισμενα..αλλα τις βενζινης , των τελων κυκλοφοριας , ο φορος επειδη υπερβαινει τα 2.000cc

ολα αυτα μας κανουν μη αγορα αμαξιου μεγαλου κυβισμου.
Ας μην υπηρχαν αυτα και θα εβλεπες τη BMW θα ειχαμε ολλοι..
Σαφώς και υπάρχουν και δεν αναφέρομαι φυσικά στον εαυτό μου. Ίσα-ίσα, ακριβώς λόγω της περιόδου, εφόσον μπορείς να τα συντηρήσεις, αγοράζεις σε εξευτελιστικές τιμές αυτοκίνητα που πριν 3-4 χρόνια ούτε θα τα ονειρευόσουν.

Επειδή μου έχει μείνει συνήθεια από τότε που έψαχνα για τη δική μου και κοιτάζω συχνά-πυκνά τις αγγελίες των 335 στο car, σε πληροφορώ ότι οι καλές (=τέλεια κατάσταση, καλός εξοπλισμός + καλή τιμή) φεύγουν σχετικά γρήγορα.

Επίσης, για εμένα, εάν δεν συντρέχουν ειδικοί λόγοι, δεν έχει κανένα νόημα να μην αγοράσεις π.χ. 335 και να αγοράσεις 320. Όπως είπα οι διαφορές σε κόστος χρήσης είναι ελάχιστες. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Νόημα έχει μόνο εάν πέσεις κάτω από τα 2000cc.

Τέλος, το αυτοκίνητο της εικόνας, το έχω δει από κοντά μία φορά που πήγα το δικό μου για service. Αυτό που με χάλασε είναι το ελαφρύ καγκούρεμα (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα). Επίσης, δεδομένης της κατάστασης του αυτοκινήτου η τιμή είναι εξωπραγματική.
Απάντηση με παράθεση