Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1468  
Παλιά 04-01-18, 21:35
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη, bladeGT, αλλά είσαι εντελώς λάθος.

Ειλικρινά δε σας καταλαβαίνω. ''Δεν πληρώνω γιατί είναι άδικο. Αλλά θέλω να έχω....''
Ειλικρινά απορώ πως τα γράφετε και δημόσια....
Το δημοσιο δεν με πολυαπασχολει καθως ο κακος που θελει να δημιουργησει προβλημα θα βρει τον τροπο!

Ξερουμε πολυ καλα οτι 8/10 bmw ειναι "περιεργα"

Προσωπικα εχοντας φαει πολλες κλησεις, εχοντας βαρεθει να πληρωνω μηχανικους κ προβληματικα αμαξια στο παρελθον εμαθα πως οταν θες ενα λιγο δυνατο αμαξι καπου θα τα πληρωσεις, σε φορο? σε μηχανικο? σε κατι τελος παντων....

Ομως βγαζω ναι μεν εναν μισθο πιο καλο για την εποχη κ ηθελα να εχω ενα αμαξι που ειχα στο νου μου και να το τελειωσω οσο πιο γρηγορα μπορω γιατι θελω να προχωρησω πιο γρηγορα σε καποια αλλα πραγματα στη ζωη μου,

Μεσα σε 2 χρονια πηρα το αμαξι,το φτιαχνω, πηρα μηχανη την φτιαχνω, κ αφιερωσα σε 2 οχηματα μεγαλο ποσοστο απο χρημα + χρονο.

Το concept μου ειναι να τελειωσω το αμαξι και να το δηλωσω και επειτα να προχωρησω σε αλλα πραγματα να αφιερωνω τους πορους μου.

Δεν ειπα οτι ειναι σωστο να εχεις αδηλωτο απλα δεν μου αρεσε λιγο η επιθεση κ ο τροπος του Φανατικ. Ειναι κ ο γραπτος λογος που σε κανει λιγο να τα περνεις αλλιως καποια πραγματα απο οτι μπορει να τα λεει καποιος πραγματικα.
Αλλα ναι θεωρω αδικο το συστημα να μην μπορει να εχει ενα παλιο αμαξι καποιος που μπορει να βγαζει 2000-3000-4000 απλα επειδη λεει 3200 κυβικα.
Βλεπε π.χ i8 Που ηταν 1.6 δηλωμενο αλλα με αγορα 150.000 (αν δεν κανω λαθος!) που σημαινει αν καποιος το χαριζε στον ανθρωπο που βγαζει 1000 το μηνα μπορουσε να το εχει στη κατοχη του, αλλα ενα Ε36 3.0 του 95 θα τον εχωνε η εφορια στα προστιμα.

Φανατικ ναι τεκμηριο 10.000 αν δηλωσεις μονο το αμαξι, αλλα αν βαλεις τεκμηριο διαβιωσης, τεκμηριο για τη κατοχη του οχηματος, τεκμηριο για αγορες κ αλλα πραγματα που ισως εχεις στη κατοχη σου στο τελος θα δωσεις ενα καλο ποσο σε φορους/τελη.
Απάντηση με παράθεση