Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 29-01-12, 18:26
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε @dafidack:
Aν πιστευεις οτι εχει νοημα το μετρο του ΚΤΕΟ και αν ειναι κατι που πρεπει ολοι μας να το κανουμε, για την δικη μας ασφλεια, ασχετως ολως των αλλων, που θα πανε τα λεφτα, ποιος τα τρωει κλπ κλπ, απλα κανε το καθηκον σου φιλε.
Ολες οι αλλες συζητησεις δεν εχουν νοημα, γιατι οντως, αν θες να δικαιολογησεις ενα λαθος σου, στην Ελλαδα του 2012 σιγουρα θα βρεις οσες θελεις δικαιολογιες.Και σοβαρες μαλιστα.
Κανενας μας εκτος εξαιρεσεων πιστευω, δεν ειναι με το τεφτερι ποτε ακριβως περναει ΚΤΕΟ.Απλα η ενσυνειδητη αποφυγη ειναι λαθος.Σε οποια κατηγορια και αν ανηκεις, πληρωσε το, οπως κανουμε ,αναγκαστικα, ολοι μας.
Βάλτε όλοι υπενθύμιση στο κινητό σας ….. Εγώ πάντως αυτό κάνω το έχω μία μέρα νωρίτερα για να κλείσω ραντεβού (τηλεφωνώ για καλό και για κακό πρώτα) και δεν σκοτίζω το κεφάλι μου , το προτείνω σε όλους ….. σαφώς όμως όπως βολεύετε ο καθένας ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση