Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 18-11-12, 14:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Κατ αρχην καλωσορισες.

Μπουζι εχουν αλλαχτει ποτε?.. Αν ναι μπηκαν τα σωστα που ειναι γι αυτο το μοτερ?

Το μοτερ σου ειναι το παλιοτερο με τα 115 αλογα ή το νεοτερο και τελευταιο που μπηκε στην προηγουμενη σειρα 1, με τα 122 αλογα αμεσου ψεκασμου? Ρωταω γ αυτο γιατι για να λες 5ετιας παμε στο '07, χρονια που ειχε βγει το φ/λ σειρα 1 αλλα τα πρωτα φ/λ ειχαν ακομα το παλιο μοτερ με τα 115 αλογα και οχι αμεσου ψεκασμου (Ν45Β16Α), αυτο που εχω κι εγω που μπηκε πρωτα στις πρωτες 1 και λιγο μετα το αλλαξε με το μοτερ αμεσου ψεκασμου με τα 122 αλογα. Το αυτοκινητο το ειχες απο καινουριο ή το πηρες μτχ? Σερβις κλπ τα εκανες ολα σωστα οπως επρεπε, οποτε επρεπε και με τα αναλωσιμα-ανταλλακτικα που προβλεπονταν?..
Σου ειχε βγαλει τπτ αλλες βλαβες οπως πολλαπλασιαστες, μπεκ, καλωδιωση μοτερ, MAF κλπ? Ανεφερα καποιες χαρακτηριστικες βλαβες που εβγαζαν αυτα τα μοτερ.

Τη βελτιωση και τα σερβις του που τα εκανες. Αν θες στειλε πμ για να μη φανει διαφημιση η δυσφημιση.

Συγγνωμη για τον καταιγισμο ερωτησεων αλλα ρωταω για να μαζευτει οσο γινεται περισσοτερη πληροφορια μηπως και κανουμε καποια εκτιμηση, αν και απ το πληκτρολογιο δεν γινεται. Αν δεν εναοιχτει το μοτερ και δε διαγνωστει σε καλο συνεργειο, τωρα εδω πολλα μπορουμε να σου πουμε. Μηπως και κανουμε ομως μια χοντρικη εκτιμηση του τι εφταιξε.

Παιζει κι απο κακη βενζινη να γινει αυτο, να χαλασει δηλαδη μπουζι, το εχω ακουσει ομως πιο πολυ για μηχανακια και οχι για μοτερ αυτοκινητων τετοια καταστροφη. Για να εχασε συμπιεση σημαινει οτι διελυσε τελειως το μπουζι ή επεσε μεσα στο θαλαμο καυσης και τρυπησε το εμβολο! Αν ειναι ποτε δυνατον?! Μιλαμε για χοντρη ζημια που μπορει να οδηγησει μεχρι και σε ολικη καταστροφη του μοτερ!

Κρατα μας ενημερους σχετικα με το θεμα παντως.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis 116 : 18-11-12 στις 14:10
Απάντηση με παράθεση