Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #996  
Παλιά 02-03-17, 17:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεκτό και καθαρά υποκειμενικό!

Νόμιζα ότι σαν τελειομανής θα σε χαλούσαν για αυτό και τα ανέφερα.
Ξεκίνησα να γράψω μερικές σκέψεις για αυτή την τελειομανία.
Επειδή συμφωνώ με αυτό (αν και 10 χρόνια μικρότερος...40ρίζω).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειχα φτασει στο χειλος του γκρεμου και παρεπεα μεχρι που βρεθηκε ο Παναγιωτης και με βοηθησε να το περασω, σπρωχνοντας με....
Με το ποστ του ακυρωσα μολις τωρα την αγορα του Ε39 που ειχα ποσταρει. Βεβαια ο Παναγιωτης δεν εκανε καποιο κακο, απλως με βοηθησε να παρω την οριστικη αποφαση μιας που οι αποψεις μου σχεδον εφαπτονται με τις δικες του. Καλη η οδηγικη απολαυση και ο ρομαντισμος αλλα 50ριζουμε σε λιγο..!!!!!!
Να πώ ότι όλα καλά, αλλά η συνεχής επιδίωξη του καλύτερου στην αυτοκινητοβιομηχανία, δεν έχει ως αποτέλεσμα το πανάκριβο όχημα που κάποιος θα πάρει, τελικά μετά από 10 χρόνια, να του έχει προσφέρει περισσότερα από το μισής αξίας Mustang.

Με το BMW:
Θα στρίψει λίγο καλύτερα, θα αλλάξει λίγο πιο γρήγορα το αυτόματο σασμάν (μάλλον όχι στο καινούριο Mustang με το 9αρι, αλλά έλεος γιατί auto σε ''οδηγική ευχαρίστηση'' ?, παρεμπιπτόντως το manual του Mustang βάζω στοίχημα ότι είναι καλύτερο σε αίσθηση και αντοχή) θα καμαρώσει την τέλεια συναρμολόγηση και το φινίρισμα (που θα είναι καλύτερο τον πρώτο καιρό μέχρι να αρχίσουν να γδέρνονται οι απαλές μεμβράνες στα ταμπλό και να γίνει σώβρακο), θα απολαύσει το θαυμασμό** των γύρω του (παραπάνω?δε νομίζω αλλά ας το πιστέψουμε).




Στο τέλος της 8-10ετίας, θα έχει δώσει τα διπλά για αγορά, τα 4 πλά για συντήρηση και τα 2 οχήματα θα πωλούνται ίδια τιμή (ίσως και παραπάνω το μαστανγκ).

Θα σε έχουν περάσει και μερικοί στο δρόμο ή όχι (γιατί ότι και να οδηγείς παίζει ρόλο και αυτός που κάθεται από πίσω).

Δε βαριέσαι.
Θα πάρω το Mustang (χωρίς δίλημμα γιατί δε φέρνουν την Camaro ή το ακόμα πιο φορτηγίσιο Challenger)... (Αν είχα την οικονομική κατάσταση φυσικά).

Όποιος την έχει παιδιά πραγματικά (όχι στο περίπου, ίσως, θα το πάρω και δε θα ξοδέψω τίποτα γιατί δεν χαλάει - το γερμανικό) ας πάρει με το καλό και θα του πώ και μπράβο και ειλικρινά θα το καμαρώσω.

Τα λέω όταν ήμουν κάτοχος και μπορούσα με ελάχιστο ψυχικό κόστος, να δίνω για να μένει σχεδόν καινούριο το BMW.

Στη σημερινή Ελλάδα, το να δώσεις 20-25-30000 και να μην πάρεις καινούριο αμάξι με κάποιου είδους εγγύηση τουλάχιστον για τα πρώτα χρόνια είναι αφέλεια τουλάχιστον.

Πάρε καινούριο 418 ρε παιδί μου. Έστω. Πάλι σκουπίδι είναι, αλλά θα έχεις εγγύηση

Υ.Γ. Μη μου πείτε ότι ξέφυγα off topic. Το τραβάει ο οργανισμός (του thread).

** Το μόνο που δε με νοιάζει προσωπικά, ίσα ίσα δε θέλω να με κοιτάνε, αλλά μερικοί το αναζητούν στο αυτοκίνητο τους.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 02-03-17 στις 17:50
Απάντηση με παράθεση