Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 30-03-11, 15:22
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Αδελφέ Dim77 ευχαριστούμε για την συμμετοχή σου στην λύση του προβλήματος,όσο για το reset θα το κάνω αμέσως για να δούμε αποτελέσματα.Για την επιθετική και γρήγορη οδήγηση που ανέφερες πίστεψέ με είναι καθημερινό φαινόμενο για μένα λόγο του νεαρού της ηλικίας και λόγο της πλειοψηφίας των άσχετων οδηγών που υπάρχουν στους δρόμους μας.Μόνο έτσι θα μπορέσουμε να επιβιώσουμε.Τώρα επι του θέματος,υπάρχει περίπτωση να φταίει η πεταλούδα στην εισαγωγή λόγο αφαίρεσης του ''πνίχτη'',μέχρι να εξικοιωθεί το σύστημά του...
Φίλε μου δεν ξέρω αν φταίει αυτό περισσότερο από τη στιγμή που το γκάζι ''αργεί'' έτσι κι αλλιώς, από τη στιγμή που έχεις Ν42 ή Ν46 ( 318 cabrio), βάλτα όπως ήταν από μαμά στην εισαγωγή.

Και το χάρτινο φίλτρο της ''μάνας του'' είναι φιλτροχοάνη (χάρτινη) και δουλεύει τέλεια.

Απλά εγώ δεν έχω πρόβλημα για 2 λόγους:
1) Το πρόγραμμα της Superchips βελτίωσε την απόκριση του γκαζιού (δεν έγινε και τέλεια βέβαια, συνεχίζει τις αυξομειώσεις ανάλογα με το πόσο οικονομικά οδηγώ, αλλά είναι καλύτερα)
2) Το συνήθισα

Το reset μπορεί να σου δείξει αν φταίει η απόκριση του γκαζιού στο πρόβλημα σου. Αν το κάνεις και πάλι σου φταίει, τότε είναι κάτι άλλο.

Εγώ σήμερα άλλαξα το πίσω σινεμπλόκ διαφορικού (μαζί με τα άλλα -διαφορικό και άξονας που έσπασαν) και εξαλείφθηκαν κάποιες ταλαντώσεις που υπήρχαν στις αλλαγές ταχυτήτων και έκαναν τέτοια ''σκορτσαρίσματα''.
Απάντηση με παράθεση