Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-02-11, 20:10
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ζυγοσταθμιση ευθυγραμμιση

Μεσα σε ενα μηνα 2η φορα που παω τ αμαξι για ζυγοσταθμιση ευθυγραμμιση αλλα και ισιωμα των εμπρος ζαντων!
Η πλακα ειναι πως κινηθηκα μεσα στον μηνα ακριβως στους δρομους που συνηθως κινουμαι και δεν πηγα σε τιποτα κατσικοδρομους ουτε ανεβηκα τιποτα πεζοδρομια ουτε χτυπησα πουθενα. Γινεται να στραβωσουν και οι δυο ζαντες και να χαθει η ευθυγραμμιση ετσι ευκολα;
Οκ εχουμε χαλια δρομους με λακουβες και σαμαρια αλλα μου φαινεται λιγο υποπτο οτι μαλλον το συγκεκριμενο αυνεργειο που παω για ευθυγραμμισεις ζυγοσταθμισεις με βλεπει σα πορτοφολι. Ολη αυτη η διαδικασια μου κοστισε 100€ και δεν ειμαι να δινω για τετοιες δουλειες 100ευρα! Ισως ομως να μαι κι εγω πολυ καχυποπτος και αρνητικα προκατηλειμενος με ολα τα συνεργεια οσο καλη φημη κι αν εχουν.
Δεν το εχω κυκλοφορησει το αυτοκινητο πολυ αλλα μετα την ευθυγραμμιση που εγινε να τονισω με υπερσυγχρονο μηχανημα με υπολογιστη και 'ματια', νομιζω πως το αυτοκινητο για να πηγαινει ευθεια πρεπει να εχω λιγο το τιμονι στραμενο δεξια!
Πρι την ευθυγραμμιση ενιωθα ενα πολυ ψιλο τρεμουλο σε χαμηλες ταχυτητες και να με τραβαει αριστερα.
Μηπως δεν εγινε σωστη δουλεια ουτε αυτη τη φορα; Μηπως να παω σε καναν αλλον;
Θα το δοκιμασω κι αλλο για να βγαλω σαφεστερα συμπερασματα.
Παρακαλω ομως επι του θεματος καθε γνωμη-αποψη δεκτη.
Απάντηση με παράθεση