Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 18-09-19, 12:19
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
απο προσωπικη εμειρια και αγορα απο ebay 380 ευρω με μεταφορικα eonon η καινουρια οθονη για 46αρι, ηταν οτι χειροτερο εχω ακουσει σε αποδοση ηχου γενικα συν οτι εβαζε παρασιτα οχι απο κινητηρα που πιθανον να εφταιγαν οι γειωσεις αλλα παρασιτα της ιδιας της πηγης. Η απαντηση της eonon ηταν να την στειλω πισω να πληρωσω μια μικρη διαφορα κ να παρω την πιο καινουρια. Σε καμια περιπτωση να μου επιστραφουν λεφτα διοτι ειχε περασει ο ενας μηνα στα χερια μου. Εγω βεβαια δεν το γνωριζα οταν την παρελαβα κ περιμενα να κλεισω ραντεβου σε γνωστο ηχοσυστηματαδικο για να τοποθετησω κ συναγερμο. Ουσιαστικα την πατησα μεγαλοπρεπως!Πουλησα το αμαξι με την συγκεκριμενη πηγη. Απο φρου φρου κ ταχυτητα βεβαια ηταν κορυφη!
To E46 έχει μεγάλο θέμα με τα παράσιτα..
Εμένα μου πήρε 1 χρόνο να το λύσω τελείως, μιας και το περνάω σε ενισχυτή..
Ούτε φίλτρα δούλεψαν ούτε μονωμένα καλώδια ούτε γειώσεις..
Αυτά μείωσαν το πρόβλημα σε βαθμό να ακούς τα παράσιτα μόνο σε παυση τραγουδιού με υψηλή ένταση..
Αλλά εγώ δεν τα αντέχω αυτά, τα θεωρώ πασσαλείματα..
Η πιστότητα ήχου, αν δεν περάσεις dsp equilizer είναι φρικτή..
Γενικότερα το Ε46, δεν έχει καλή γεωμετρία για να έχεις καλό ήχο, και θέλει αρκετές
παρεμβάσεις με πρόσθετα ηχεία για να αποδώσει ωραίο ήχο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση