Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #326  
Παλιά 25-06-14, 18:55
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
δεν του εδινε βλεπεις το κρατος ουτε ρεπα ουτε αδειες οπως σε ολους εσας που εισασταν δημοσιοι υπαλληλοι που μεχρι και σε αιμοδοσιες πηγαιτε για να παρετε αδεια και να πληρωθειτε κιολας?ειδατε πολλους μαραγγους να κανουνε ζωαρα ?πατε καλα ρε?προφανως και ο ανθρωπος φοροδιεφευγε για να ζησει και να σπουδασει τα παιδια του...δεν ειχε καμια βοηθεια απο πουθενα ξυπνατε που σας εφταιξε ο υδραυλικος και ο μαραγγος που μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε ειχατε το μισθος ολοι να μπαινει στην τραπεζα βρεξει χιονισει..που τα χριστουγεννα και το πασχα παιρνατε διπλους μισισθους?ο μαραγγος ψυχη δεν εχει?μη μιλησουμε για τα εφαπαξ....

δημητρη καπου κατι λαθος καταλαβες ή εγω μαλλον...
δεν εχω γραψει παιρνοντας θεση σε αυτην τη ενοτητα γιατι διαβαζω -υποκειμενικα κρινοντας σα λευτερης- αρλουμπες κ παπαδες κ απο τις 2 ακρες, ο ενας να ισοπεδωνει τον αλλον..
παντως ΔΕΝ ειχα καταλαβει οτι ολοι ειμαστε δημοσιοι εδω μεσα..τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο!
και αφου εμεις οικογενειακως ουτε τα γενοφασκια μας ουτε τα σογια μας οπως λες σε παρακατω ποστ σου ηταν κ ειναι δημοσιοι κλπ αρα μαλλον θα ΠΡΕΠΕΙ να ειμασταν κι ας μην το ειχα καταλαβει..δεν ηξερα οτι οπου και να δουλευεις θεωρεισαι δημοσιος και το κρατος (οχι ο εργοδοτης σου) σου δινει αδεια..τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! δεν ηξερα οτι οπου και να δουλευεις, αν δωσεις αιμα παιρνεις αδεια και πληρωνεσαι αλλα τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! οι γονεις μου δεν φοροδιεφυγαν ουτε 1 φορα σε ολα τα χρονια της εργασιας τους αλλα με στερησεις σπουδασαν και εμενα κ τον αδελφο μου. δεν ξερω αν οπως λες "που μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε ειχατε το μισθος ολοι να μπαινει στην τραπεζα βρεξει χιονισει" αλλα οι γονεις επαιρναν λεφτα στο τελος καθε μηνα, μηπως τους τα ετρωγε καποιος αλλος στο "μηνας εμπαινε" ? ποιος ξερει τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! γραφεις "που τα χριστουγεννα και το πασχα παιρνατε διπλους μισισθους?" ξεχασες το καλοκαιρι και δεν ηταν διπλοι οι μισθοι..
ο πατερας μου που μηνας εβγαινε κ επαιρνε τα οποια λεφτα του στο τελος υποχρεωθηκε να βγει με μειωμενη αναπηρικη συνταξη απο προβλημα που επαθε λογω του αγχους στην εργασια του και λεω υποχρεωθηκε γιατι τον εδιωξαν. θα παιρνει φαρμακο μια ζωη 14 χαπια ανα ημερα παρακολουθειται τακτικα απο νοσκομειο κλπ. βρε τον μπαγασα τον τυχερο ε; εφαπαξ δεν ειδε κανεις απο τους γονεις μου, ισως κ εκει μας την φερανε...
και ναι εχω φιλους 2 μαραγκους οπως εχω φιλους κ ηλεκτρολογους υδραυλικους φουρναρη κλπ και να κανουν ζωααααααααρα σε σχεση με εμενα αλλα αυτο τι σημαινει; και ναι φοροδιαφευγουν ενω εγω-εμεις δεν το καναμε ποτε.. μηπως ρεπει λοιπον να παω να τους βγαλω τα ματια κ να προσευχομαι να την παθουν οπως εγω; για προσεξε λιγο περισσοτερο σε παρακαλω πρωτα πριν ισοπεδωσεις τα παντα, δεν φταινε οι αλλοι για τον μαραγκο ουτε ο μαραγκος για ολους τους αλλους
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση