Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 05-11-14, 19:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Δημητρη μιλας εσυ που καθε φορα εκθειαζεις την Carina σου και ποσο τελεια σε παει παντου και ποσο ευχαριστηση σου δινει???

Την φλωρια την ειπα γιατι ενω ειμαστε φορουμ μιας εταιριας για την οποια πολλοι απο εμας εχουμε παθος, καθεστε και μου λετε για παθητικες ασφαλειες, 30 χρονων αμαξι και κατι αλλα κουλα....και καθεσαι Δημητρη και του προτεινεις να παρει Hyundai i10...ελεος δλδ...

Ο ανθρωπος ειπε οτι ηταν το εφηβικο του ονειρο...ΤΙΠΟΤΑ αλλο δεν εχει σημασια για εμενα απο εκει και περα. Μερικοι ζουνε την ζωη τους με λογικη και αφηνουν ανεκπληρωτα ονειρα για χαρη της παθητικης ασφαλειας,των ηλεκτρονικων ειτε και των τελων κυκλοφοριας και οτιδηποτε αλλο μπορει να φανει "παραλογο" στην διαδικασια αποκτησης ενος "μη συμβατικου" αυτοκινητου. Σε εναν ανθρωπο ομως που λεει οτι ειναι κοντα στην αποκτηση του εφηβικου του ερωτα μην του βαζετε "συμβατικους φραγμους".
Δε μου λές Στέλιο, έπαθες κάτι?

Εκθειάζω την αξιοπιστία της Carina που έχω επί 22.5 έτη με άπειρη ταλαιπωρία.
Μέσα σε αυτά, το αυτοκίνητο έχει φοβερό κινητήρα που η BMW δεν ονειρεύτηκε καν σε ΟΕΜ υλοποίηση (και άθραυστο πραγματικά).
Από εκεί και πέρα ποια ευχαρίστηση?

Ευχαρίστηση μου δίνει κάθε αμάξι που οδηγώ καλά. Δεν είμαι φλώρος να θέλω SUPER αμάξι για να ευχαριστηθώ οδήγηση. Χωρίς παρεξήγηση....

Ούτε είπα σε κανέναν να αγοράσει Carina με πάνω από 800-1000 ευρώ εκτός και αν θέλει με το ζόρι ένα αμάξι του χιλιάρικου. (όπως είναι και τα BMW 25 ετών και ΟΛΑ γενικώς τα οχήματα άνω των 25 ετών εκτός συλλεκτικών και ειδικών μοντέλων).

Επίσης ο άνθρωπος είπε ότι είναι και οικογενειάρχης 41 ετών. Αυτό μου υποδεικνύει και παιδάκια μικρά.
Δεν είναι λοιπόν κουλά τα ηλεκτρονικά, το ABS, ή η παθητική ασφάλεια του οδηγού με σύγχρονα στανταρ.

Ε θα του πώ λοιπόν, να μην μπαίνει σε σαράβαλα 30ετίας, να μην καβαλάει μηχανές κλπ.

Αυτά είναι τα βιώματα μου και λόγω επαγγέλματος. Πάντα θα δώσω τη συμβουλή προς ....καλή και μακρά υγεία.

Πάρε το Ε30 φίλε SAC αφού είναι το όνειρο σου.

Φαινομενικά είναι πανέμορφο, πλην των φρυδιών που δεν πάνε καθόλου σε BMW.
(και νομίζω είδα και σήμα πίσω tuning αντί για BMW, λάθος).
Από την άλλη, δεν είπε ότι θα το πάρει 2000 ευρώ, αλλά προνομιακή τιμή (από τα 5800).

Και το μοτέρ μια χαρά είναι.

Αν είναι ολοκληρωτικά επισκευασμένο πρόσφατα (μέσα σε 30000χλμ), δεν έχει κανένα τράκο χοντρό και κακοεπισκευασμένο και είχες σκοπό να ξοδέψεις τόσα για όποιο Ε30 έπαιρνες για να το κάνεις έτσι, κάντο με τα 1000....


Στη σημερινή εποχή ειδικά όσοι έχουν περάσει την μετεφηβική ηλικία προ πολλού, πολλές φορές πρέπει να καταπιέσουν υλικές ανάγκες τους για χάρη του μέλλοντος.

Αλλά εδώ στο φόρουμ....''πάρε, μπάξε, δώσε, δείξε''.... και μετά εξαφανιζόλ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση