Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 22-03-11, 10:31
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμ... αυτή την φιλοσοφία δεν μπορώ να την καταλάβω...
Κινείσαι στους δρόμους έτσι δεν είναι? Οφείλεις και εσύ να σέβεσαι τον ΚΟΚ. Το πάω ανάποδα για να βλέπω τι μου έρχετε είναι το ελάχιστο χαζομάρα..γτ έγώ βγαίνω απο STOP κάθετο στον δρόμο που εσύ κινείσαι αντίθετα, τσεκάρω από εκεί που περιμένω να δω κίνηση, δεν βλέπω ξεκινάω και σε αγοράζω... και μετά σε χρεώνομαι και για άνθρωπο...

Δεχομαι σε μεγάλο βαθμό αυτό που είπες οτι οι οδηγοί δεν σεβόμαστε τους άλλους και νομίζουμε οτι είμαστε οι άρχοντες της ασφάλτου..Αλλά και οι ποδηλάτες δεν πάνε πίσω. Εχω πάει πολλές φορές να πέσω πάνω τους, είτε γιατι παραβίασαν STOP, είτε κόκκινο, είτε γτ βγήκαν από το πεζοδρόμιο...
Και από ποδηλάτες έχω ακούσει την υπερτατη μπούρδα,"Το κόκκινο δεν είχε ποδήλατο, δεν ισχύει για εμας τους ποδηλάτες"
Δλδ, δεν είναι μόνο οι οδηγοί που έχουν έλλειψη οδικής παιδείας, αλλά και οι ποδηλάτες. Απλά δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο, και αν υπάρχει δεν το εφαρμόζουν, για να μπει μία τάξη...
(δεν έχω κάτι μαζί σου, απλά... ανταλλαγή απόψεων κάνουμε)
φιλε ειπα το πολυ πρακτικο να βλεπεις τους αλλους (γιαυτο και να πηγαινεις αντιθετα και απεναντι!!!!)..διοτι οταν δεν τους βλεπεις κινδυνευεις υπερμετρα...δεν ειπα ουτε να παραβιασεις stop..oυτε να παρακωλυεις την κινηση..πρεπει να εισαι ηλιθιος οταν καβαλας εστω ποδηλατο να μην προσεχεις τα αμαξια!!!!!..εγω ισα ισα οπου χωραω παω πεζοδρομιο..αλλα τα πεζοδρομια ειναι γεματα αμαξια (που προσωπικα δεν με πειραζει αρκει να χωραω!!)

και φυσικα οι περισσοτεροι ποδηλατες ειναι επικυνδινοι οπως και φυσικα οι περισσοτεροι οδηγοι!!!γιατι νομιζεις αλλαζει η νοοτροπια απο μεσο σε μεσο???

ασχετο...εσυ κανεις καμια παντα σαν driftakos???
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nik200 : 22-03-11 στις 10:33 Αιτία: συνεχεια
Απάντηση με παράθεση