Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-06-17, 12:31
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dokimos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα!δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα,αλλα εχω παρει κ εγω ενα διαγνωστικο που κανει τις αναλογες ρυθμισεις..το προβλημα το δικο μου ειναι οτι αρχικα το παραθυρο του συνοδηγου δεν ειχε το αυτοματο ανεβασμα αλλα ουτε κ κατεβασμα!(του οδηγου τα ειχε κ τα δυο)βαζω λοιπον αυτο το μηχανημα κ βρισκω οτι δεν ηταν εργοποιημενο το συγκεκριμενο παραθυρο..το ενεργοποιω εγω(μεσω αυτου του διαγνωστικου)αλλα δουλευει μονο το αυτοματο ανεβασμα..το κατεβασμα δεν λειτουργει αυτοματα!ρωτωντας καποιον γνωστο μου ειπε οτι τα e46 ειχαν εξαρχης το αυτοματο κατεβασμα του παραθυρου(συνοδηγου)ανεβασμα δεν ειχαν..αρα μου λεει ειναι χαλασμενος ο διακοπτης!το ερωτημα μ ειναι..τι μπορω να κανω-τσεκαρω για να δω αν ειναι οκ?
Αν δεν είναι χαλασμένος ο διακόπτης,ψάξε μήπως έχεις ημιτασιόν γρύλο παραθύρου.Σε συναδέλφου renault laguna,με ημιτασιόν γρύλο λειτουργούσε μεν το αυτόματο ανέβασμα-κατέβασμα,αλλά μόλις κατέβαινε τέρμα το παράθυρο χανόταν η ρύθμιση.Η αιτία ήταν ότι ο εργοστασιακός γρύλος είχε κάποια πλακέτα από ότι του είπαν στην αντιπροσωπεία.
Απάντηση με παράθεση