Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 22-12-13, 10:03
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα συγκεκριμενα που γραφει ο φιλος μας, εχω την εντυπωση οτι αυτη η τιμη ειναι κοστους ή και πιο κατω... Χωρις να θελω να μαι καταστροφολογος ή μαντης κακων, κατι μου βρωμαει...
Γιάννη, νομίζω ότι ο συγκεκριμένος κάνει πολύ καλές τιμές όλο το χρόνο (κ όχι μόνο στις γιορτές) γιατί έχει μειώσει πολύ το περιθώριο κέρδους και έχει δώσει έμφαση στην ποσότητα. Χθες ήμουν στο μαγαζί του 50 λεπτά και ήρθαν 5 πελάτες για ελαστικά. Παρόμοια τιμή είχα πάρει και πριν από 1.5 χρόνο, και είναι μία τιμή ~20-30 ευρώ χαμηλότερη από ότι 'κυκλοφορεί' στην αγορά αν το ψάξεις αρκετά. Άρα είναι απλά αρκετά ανταγωνιστικός στις τιμές του, χωρίς να πουλάει (όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον) κάτω του κόστους. Να πω φυσικά ότι μου έδωσε απόδειξη και extra ασφαλιστική κάλυψη 12 μηνών ή 20,000 χλμ από τη Goodyear Hellas που καλύπτει οποιαδήποτε ζημιά προκληθεί στα ελαστικά (προσφέροντας επισκευή ή αντικατάσταση). Όλα αυτά πέρα από τη 'στανταρ' εργοστασιακή εγγύηση 1 έτους.

Εννοείται ότι τσέκαρα τα ελαστικά κι φυσικά το DOT, αλλά δεν είμαι ειδικός για να κάνω λεπτομερή ανάλυση.

Δικαιολογημένα να είμαστε επιφυλακτικοί με όσα έχουμε δει, αλλά να μη φτάσουμε στο άλλο άκρο του να βλέπουμε μία ανταγωνιστική τιμή και να πάει αμέσως το νου μας στο 'κακό'. Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος είναι σωστός επαγγελματίας κ εν πάσει περιπτώσει, όποιος ενδιαφερεται του κάνει ένα τηλέφωνο και κρίνει. Εγώ πάντως θα ξαναέβαζα από εκεί ανεπιφύλακτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gupakos : 22-12-13 στις 10:12
Απάντηση με παράθεση