Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 30-03-11, 11:02
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιμη για ολα αυτα??
Συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν είχα δει το μήνυμα. Έχουμε και λέμε:

1. Το καπώ 140 (μου είχαν ζητήσει 250 στην Chips away και ~350 στον Δήμο (autopaint) στο Μοσχάτο και σε άλλο paintbull)
2. Oι 2 προφυλακτήρες 120 έκαστος (μικρές γρατσουνιές + όλική βαφή) + 50 ευρώ η κόλληση (είχε ένα μικρό σπάσιμο ο μπροστινός). Σημ: άλλος (συμβατικός) φανοποιός μου είπε ότι χρειάζεται αντικατάσταση ο προφυλακτήρας γιατί δεν φτιάχνει!
3. Το φτερό 100 (είχε πιο πολυ δουλειά - βαθούλωμα + βαφή)
4. Ενα βαθούλωμα πλαινό 80 (αλλά τα τσιγκουνεύτηκα και το άφησα για άλλη φορά)

Σε όλο το πακέτο μου έκαναν και μόνοι τους 50 ευρώ έκπτωση.

Οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ και όπως καταλαβαίνεις σου βάζουν ΦΠΑ επί του ποσού της απόδειξης...εγώ τους είπα για απόδειξη 150 οπότε το ΦΠΑ (23%) πήγε επί των 150 ευρώ.

Για την ποιότητα είμαι (μέχρι στιγμής) πολύ ικανοποιημένος, αλλα θα δείξει ο χρόνος και αχρείαστη να είναι η 5-ετής εγγύηση (στην Chips δίνουν 2-ετή εγγύηση)...

Στα συν: ότι μου έκαναν τον προφυλακτήρα όλο βαφή χρεώνοντάς με μόνο για τις 2 γωνίες που πάει 60 ευρώ η μία και ότι μου έκαναν πολή καλή τιμή στο καπώ, αλλά και στο φτερό που είχε όντως πολύ δουλειά (μεγαλούτσικο βαθούλωμα + ξέφτισμα το χρώμα). Συνολικά ήταν 30% πιο φθηνοί από τον αμέσως φθηνότερο (Chips away) kai 45% από τον πιό ακριβό (ένα άλλο paintbull επί της Δεκελείας).

Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα....Κωνσταντίνος

ΥΓ: Κατά την επανατοποθέτηση του μπροστινού σήματος (σημ: το είχαν βγάλει για να βαφτεί το καπώ), μου το έγδαραν λίγο και ξέφτισε. Το παραδέχτηκαν όμως αμέσως. Επειδή έτσι και αλλιώς ήταν ταλαιπωρημένο το σηματάκι το άλλαξα με καινούριο (15 ευρώ από ebay) και μου το τοποθέτησαν (σε επόμενη επίσκεψή μου) δωρεάν.
Απάντηση με παράθεση