Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 22-03-11, 10:12
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
με το ποδηλατο παντα ειτε απο το πεζοδρομιο...στους στενους δρομους η με αντιθετη κατευθυνση απο τα αυτοκινητα...για να βλεπεις τι κανουν!!!!και μενα δοκιμασαν να με σκοτωσουν καποιες φορες!!!
Χμ... αυτή την φιλοσοφία δεν μπορώ να την καταλάβω...
Κινείσαι στους δρόμους έτσι δεν είναι? Οφείλεις και εσύ να σέβεσαι τον ΚΟΚ. Το πάω ανάποδα για να βλέπω τι μου έρχετε είναι το ελάχιστο χαζομάρα..γτ έγώ βγαίνω απο STOP κάθετο στον δρόμο που εσύ κινείσαι αντίθετα, τσεκάρω από εκεί που περιμένω να δω κίνηση, δεν βλέπω ξεκινάω και σε αγοράζω... και μετά σε χρεώνομαι και για άνθρωπο...

Δεχομαι σε μεγάλο βαθμό αυτό που είπες οτι οι οδηγοί δεν σεβόμαστε τους άλλους και νομίζουμε οτι είμαστε οι άρχοντες της ασφάλτου..Αλλά και οι ποδηλάτες δεν πάνε πίσω. Εχω πάει πολλές φορές να πέσω πάνω τους, είτε γιατι παραβίασαν STOP, είτε κόκκινο, είτε γτ βγήκαν από το πεζοδρόμιο...
Και από ποδηλάτες έχω ακούσει την υπερτατη μπούρδα,"Το κόκκινο δεν είχε ποδήλατο, δεν ισχύει για εμας τους ποδηλάτες"
Δλδ, δεν είναι μόνο οι οδηγοί που έχουν έλλειψη οδικής παιδείας, αλλά και οι ποδηλάτες. Απλά δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο, και αν υπάρχει δεν το εφαρμόζουν, για να μπει μία τάξη...
(δεν έχω κάτι μαζί σου, απλά... ανταλλαγή απόψεων κάνουμε)

edit: Τελικά ο ΚΟΚ ορίζει..εμεις δεν τα τηρούμε
http://podilatestrikalon.wordpress.c...7%CF%83%CE%B7/
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 22-03-11 στις 10:17
Απάντηση με παράθεση