Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 30-11-15, 17:56
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Φίλε SAC καλησπέρα....οσον αφορα καταναλωσεις σε σκληρες συνθήκες πόλης με μποτλιάρισμα (σταματα ξεκινα) κυμαινεται στα 10.5-12, σε κανονικές συνθήκες στα 9,5-11,σε διαδρομές που περιλαμβάνουν λεωφόρους στα 8-10, και στα ταξίδια πέφτει κάτω από τα 8...ενδεικτικά το δικό μου στον πειραιά μέσα το έχω με κατανάλωση 9,1-9,3 με οικονομικη οδηγηση, σε ταξίδι (μισο εθνική μισό επαρχιακό) με 140-160 στην εθνική και σχετικα σβέλτα στον εαρχιακό έγραψε 7.7, σε προσπάθεια να γράψει ελάχιστη κατανάλωση έχω καταφέρει και 5.6 ραφηνα πειραια απο αττικη οδο με 80-120 κμ....

Ολα αυτά αφορούν το 116 με τα 122 άλογα που (θεωρητικά τουλάχιστον) είναι ελάχιστα πιο οικονομικό από το προηγούμενο με τα 115 (αυτο που κοιτας δηλαδή)...

Απ'ότι είδα το αυτοκίνητο είναι όσο πιο απλή έκδοση έβγαινε χωρίς καθόλου έξτρα, οπότε -προσωπική άποψη- ισως στα χρήματα που διαθέτεις να έψαχνες κάποιο με περισσότερα έξτρα στα μοντέλα πριν το 2007 (νομιζω δεν θα δυσκολευτείς να βρεις κατι πιο αξιόλογο καθώς οι τιμές ανεβαίνουν περισσότερο για τα μοντέλα μετα το 2007)
Απάντηση με παράθεση