Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #252  
Παλιά 03-03-16, 19:18
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο ''ποιοτικό και ασφαλές αυτοκίνητο'' και στην ''ακριβή εργατοώρα λόγω εκπαίδευσης,βρωμιάς και γραντζουνιών''.Δηλαδή ένα hyundai i30 (Τυχαίο το παράδειγμα) δεν είναι ασφαλές αυτοκίνητο?Η θα πας στην hyundai και οι τεχνικοί θα είναι ανεκπαίδευτοι και θα πάρεις πίσω ένα αμάξι με μαύρες δαχτυλιές στο τιμόνι και γρατζουνιές?
Τα υπέρογκα ποσά που ζητάνε σε κάποιες μάρκες για αυτοκίνητα της σειράς όπως είναι ένα 116 ή 316 κλπ είναι καθαρή εκμετάλλευση του κολλήματος που έχουν κάποια άνθρωποι με ένα brand και το υποτιθέμενο κύρος της έλικας ή του αστεριού της Μερκ και λοιπά.

Αναμενόμενο να παρεξηγηθεί το γραπτό μου..και εξηγώ:

1) Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν ήμουν της "μάρκας" και της "μούρης"....αν ήθελα μούρη πρώτα φροντίζω να ακούει η τσέπη μου σε χρήμα και μετά σε αμάξι....τι να τη κάνω τη χλιδάτη ρόδα αν δεν έχω λεφτά για βενζίνα...
2) Αγόρασα αυτό το αμάξι βασικά γιατί το παλιό καλό μου φιέστα δε μας χώραγε πια,και για τη χρονιά που ήθελα αμάξι στα λεφτά που το πήρα (24600€) τόσο είχαν κάτι όπελ και φόκους...Ήθελα το Civic σα τρελός αλλά είχε παράδοση 6 μήνες ο ακατανόμαστος...

3) Η ευγένεια των πωλητών,το πεντακάθαρο σέρβις του Σπανού και τα πολύ αραιά διαστήματα σέρβις,το πολύ καλό "πάτημα" του αμαξιού στο δρόμο ήταν αυτά που με έκαναν να το επιλέξω,άλλωστε δεν αγόρασα και κάτι το εξωπραγματικό! Ένα ταπεινό και ψόφιο 1600άρι...απλά έτυχε αντί για φόκους ή σιβίκ να λέει Bmw στο καπώ...Η εργατώρα που χρεώνουν καθώς και τα ανταλλακτικά είναι αδικαιολόγητα υψηλά,ακόμα και αν οι μηχανικοί έχουν μάστερ στο αντικείμενο...Το κακό ελιναι πως η εργατώρα δεν τηρελιται πάντα,πχ σε αλλαγή μόνο λαδιών που δεν έκαναν πάνω από 15 λεπτά χρέωσαν ολόκληρη ώρα-όπως κάνουν όλοι οι εξουσιοδοτημένοι πάνω κάτω...
4) το ξενέρωμα ήρθε όταν άρχισαν οι ασθένειες στα πρώτα 5000 κμ...λαμπάκι κινητήρα,3 φορές τρόμπα τιμονιού,έσπασε ο λεβιές των ταχυτήτων,πλεξούδα,κλπ κλπ κλπ...με λίγα λόγια ούτε στο πιο φτηνιάρικο Lada δε συμβαίνουν τέτοια σκηνικά....Και όσο υπήρχε η εγγύηση δε σε ένοιαζε,όταν όμως λήξει;Απλά τους κάνεις πλουσιότερους σε κάθε επίσκεψη...
5) Δε βλέπω τόσο τον πελάτη σαν κολλημένο "μπεμβεδάκια" ή "φορντάκια" κλπ αλλά σαν ένα πελάτη που εμπιστεύτηκε αυτή τη χ.ψ φίρμα και ακούμπησε τα ωραία του λεφτά,γιατί κακά τα ψέμματα,όσο και να σε φτιάχνει το αμάξι από σουλούπι γκάζια κρατήματα φρένα κλπ αν σου μαδάει τη τσέπη ακόμα και αν δε σε νοιάζει κάποια στιγμή σιχτιρίζεις...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση