Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #258  
Παλιά 04-03-16, 15:18
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι,οκ και γω μαζί σου,αλλά άλλο να έχεις προειδοποιήσεις ή υποψία πως κάτι ακούς, και άλλο να ξεμένεις στα καλά καθούμενα...
Έχουμε στην οικογένεια το Fiesta 1,25 Si και το 116...(το πρώτο και το δεύτερό μου αμάξι αντίστοιχα...)Το φιέστα έχει ΠΑΝΩ ΑΠΟ 700.000 ΚΜ ένα τρακάρισμα ελαφρό (ψαλίδι/πόρτα κλπ)με απίστευτες κακοτεχνίες και πατέντες μηχανικών και φανοποιών για να αποκατασταθεί....Όσο ήταν μαμά,(380000 κμ) δε με άφησε ποτέ,δεν έκαψε ούτε λαμπάκι.ΠΟΤΕ!Αλλάχτηκε το μοτέρ με μεγαλύτερο,και συνεχίζει απτόητο,με κακοσυντήρηση,καθημερινό σκίσιμο (ξάδερφος)και με μέση κατανάλωση που δε ξεπερνάει τα 7 λίτρα εδω μέσα...Το 116 με έχει αφήσει 3 φορές...μία από πολλάπλασιαστή( πλεξούδα; δεν αποσαφηνίστηκε ποτέ... φυσικά δε ρίσκαρα,φώναξα την οδική,μία από τα περίφημα ρανφλατ που έγιναν κουρέλια,και μία από λεβιέ ταχυτήτων που μου έμεινε κυριολεκτικά στο χέρι!!!
.Από κει και πέρα τι να συζητάω για BMW...Καλύτερα να είχα Ιταλικό ή κορεάτικο,ή οποιοδήποτε άλλο.Και τα ίδια να έβγαζε,θα κόστιζε λιγότερο...Η πλάκα είναι πως όλοι μου λένε πως το 116 μου είναι πολύ αξιόπιστο από άλλους άσσους...
Νάσο,δεν είπε κανείς πως έχεις άδικο.Οπως σου είπε και ο Δημήτρης παραπάνω πληρώνεις πολλά λεφτά και δε σου προσφέρει τίποτα ιδιαίτερο σε σχέση με ένα μη premium 1.6 της σειράς.Αν θες αξιόπιστο αυτοκίνητο λυπάμαι που θα το πω αλλά μάλλον έχεις επιλέξει λάθος εταιρεία.Δεν είναι πλέον η BMW που ξέραμε στο παρελθόν...Τώρα για να είμαι ειλικρινής με ε46 δεν έχω μείνει ποτέ στο δρόμο(ούτε με ε36 παλιότερα),δεν έχω καν οδική βοήθεια,αλλά δεν έχω ούτε τους πολλαπλασιαστές σου,ούτε run flat και αν ποτέ σπάσει στο δρόμο ο λεβιές θα το φέρω πίσω ακόμα και με πρώτη και ας είμαι στη Θεσσαλονίκη.Αλλά έχει βγάλει αρκετά θέματα το 46άρι μου τα τελευταία χρόνια που πάλιωσε.Το δικαιολογώ επειδή είναι πλέον παλιό και το ξεχνάω εντελώς όταν πάω ταξίδι...
Απάντηση με παράθεση