Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 15-05-14, 09:17
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Το όλο κείμενο μου γράφτηκε με αφορμή ένα πραγματικό γεγονός..
Περνούσα τα διόδια Αιγινίου, κινούμενος απο Θεσσαλονίκη προς Κατερίνη.
Ο πίσω μου, με ένα βυσσινί Ε36 316, πέρασε απο την ίδια λωρίδα με εμένα, προσπαθώντας
να με εκμεταλλευτεί για να γλυτώσει τα 2.20€
Ετσι ακριβώς ένοιωσα και πάτησα φρένο.
316, μετατροπή σε Μ3, με πινακίδες, χωρίς να έχει πληρώσει τέλη, χωρίς να το έχει ασφαλισμένο. (απο αυτά που ανακάλυψε η τροχαία)
Οι ποδιές και τα ζαντολάστιχα του κοστίζουν περισσότερο απο το αυτοκίνητο μου.
Οσο και αν με παρακάλεσε, ότι και αν είπε, όσο και αν έβαλε τα κλάματα, ακόμα και όταν
είπε οτι θα μου χαρίσει το αυτοκίνητο του για να μην καλέσω την αστυνομία, εγώ την κάλεσα.
Ηταν μάλιστα τόσο έξυπνος και μάγκας που παρά τα κλάματα, πήγε να την κοπανήσει όταν τηλεφωνούσα δοκιμάζοντας να σπρώξει το αμάξι μου για να απεγκλωβιστεί, μιας και πίσω
είχε νταλίκα.
Αυτό έγινε την Δευτέρα. Σήμερα είναι πέμπτη, έχω αλλάξει τον πίσω προφυλακτήρα και τα 2
αμορτισέρ, και το κόκαλο, και 2 αισθητήρες απόστασης, έχω πληρώσει απο την τσέπη μου
1190 ευρώ μέχρι τώρα, 135 ευρώ την μήνυση αυτός συνελήφθη στα πλαίσια αυτόφωρου για το ανασφάλιστο αυτοκίνητο δεν ξέρω τι άλλα πρόστιμα έχει απο τον ΚΟΚ,
και την Δευτέρα έχει το αυτόφωρο δικαστήριο για την μήνυση μου.
Και συνέχεια τηλεφωνάει να λυπηθώ τα 2 παιδιά του και να αποσύρω την μήνυση γιατί θα τον καταστρέψω..
Οταν δοκίμασε να σπρώξει το αυτοκίνητο μου, με κίνδυνο να το στείλει φάτσα κάρτα στην
νταλίκα που περνάει απο την απέναντι πλευρά τα διόδια (οποιος πέρασε Αιγίνιο καταλαβαίνει τι λέω) και μέσα ήταν η γυναίκα μου αβοήθητη, ήταν καλά??
Και ερωτώ εσάς όλους..
Να αποσύρω την μήνυση επειδή το κράτος τον εξώθησε να... παρανομήσει??
Οχι κύριοι, θα του πάρω και το γάλα των παιδιών του...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση