Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #103  
Παλιά 05-08-05, 11:00
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
Φιλοι μου θα ηθελα να εκφρασω την ταπεινη μου γνωμη....Μεγαλος ντορος εχει δημιουργηθει γυρο απο το Μ3 ε30...Προσωπικα εμενα δεν μου καθεται καλα στο ματι κανενα ε30 λιγο το φουσκοτο με συγκινει μονο.
Οσο αναφορα το μοτερ του εχω πετυχει ενα στο δρομο(μετατροπη ομως-2000cc) και ανοιγαξαμε σε ολα τα φαναρια της βουλιαγμενης μεχρι λιμανακια και μετα επιστροφη μεχρι το δελτα φαληρου κανοντας τραζανιες...Μιλαμε για μεγαλη αποσταση και βραδυ χειμωνιατικης Πεμπτης πριν 2 χρονια... καλα απο εκκινησεις τον εχανα (οχι χαοτικες διαφορες)αλλα ρεπριζ δεν μου ανοιγε και τρελα μονο μετα τις 6800περιπου οπου και αλλαζε λιγο ο ηχος της μηχανης και ετρωγε ενα μικρο σπρωξιμο...αφηνοντας και μια φλογα απο την εξατμιση...
ενα ε36 325 πρεπει να του ριχνει ξυλο,,,ειχα ανοιξει με ενα τετοιο πολλη πιο μεγαλη διαφορα απο οτι με το Μ ε30 2000cc...(ας μου πει καποιος ενα 325 ειναι πιο γρηγορο?καλα για το 328 δεν το νομιζω με τιποτα)
ενα rallye ατμοσφαιρικο με 4 ατομα μας ξεφτιλισε και τους 2 μετα απο λιγο... τα μισω τα κουβαδακια(ασχετο)

ενα Μ3 ε30 μου γουσταρω και πηγα βολτα και τα ειδα ολα και απο ηχο και απο γκαζια και απο εμφανιση ειναι το alpine(θυμασε ρε Μηνα-dask)...Αυτο ναι ρε παιδια θα ηθελα να το ειχα...
οπως και το αμαξι του ygkamoulak το οποιο δεν εχει αλλαξει μονο αυτα που μας ειπε... χεχεχε
Τάκη θε σε καμπανιάσω...
Δεν ξέρω αν είναι πιο γρήγορο από μια ε36 328 πχ και - το σημαντικότερο - δεν με νοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!
Έτσι κι αλλιώς δεν θα το συγκρίνω με ένα πιο σύγχρονο αμάξι, είναι φυσιολογικό να χάνει σε πολλά σημεία... αλλά - το είπα? - δεν με νοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Όμως αυτό φίλε που αντιπροσωπεύει αυτό το αμάξι - σαν ιστορία θες? σαν εποχή θες? σαν ολόκληρη γενιά αυτοκίνησης θες? για την BMW θες? - δεν θα το βρεις σε κανένα άλλο μοντέλο της βαυαρέζικης φίρμας... ή άλλης.
Και, επιπλέον, δείξε μου ένα άλλο που να ανταγωνίζεται την αισθητική του...
Την επόμενη φορά που θα πετύχεις μια, κάτσε λίγο και κοίταξέ την στα μάτια... και άσε την λίγο να σου μιλήσει... έλα μετά να μου πεις τι σου είπε...
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
Απάντηση με παράθεση