Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 18-07-07, 19:22
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Kitsos, ποιά Bridgestone Potenza? Τα RE720 Μήπως??
Τα συγκεκριμένα που λές για αυτοκίνητα μικρού-μεσαίου βάρους και ισχύος είναι πάρα πολύ καλά για σπόρ οδήγηση.
Έχουν ΠΟΛΥ σκληρά πλαινά δε και δεν επηρεάζονται τόσο από το υψηλό προφίλ που πιστεύεις ότι έχεις.
Απλά έχουν κάποιο θέμα με την πάροδο 3-4 ετών, σκληραίνουν κάπως και γίνονται πιο απότομα πριν ζεσταθούν.
Όμως όταν ζεσταθούν είναι κορυφαία σε κράτημα, πληροφόρηση στον οδηγό και διάρκεια.
Οι αρετές τους είναι για τη σπορ οδήγηση(πραγματική) και όχι τόσο σε απλές και καθημερινές βόλτες, με 2-3 γρήγορες στροφούλες όταν μας έρθει..
Κρίμα γιατί έχουν εξαφανιστεί από τα βουλκανιζατέρ (είναι και παλιό λάστιχο) και στη συγκεκριμένη κατηγορία διαστάσεων δεν βγαίνουν πια σπόρ λάστιχα παρά μόνο της μεσαίας σειράς (τύπου turanza, Conti Premium contact κλπ..)

Φίλε Dim77 τι να πω? Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάω για αλλαγή το φθινόπωρο και μάλλον δε θα πάρω την ίδια εταιρία (περαιτέρω πληροφορίες από κοντά). Είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη και κακώς ίσως που δε το παρέθεσα. Μπορεί και να έχεις δίκιο άλλωστε ποτέ δεν αμφισβητώ κανέναν χωρίς να είμαι 100% σίγουρος κατόπιν έρευνας και δοκιμής πάντα. Θέλω να δοκιμάσω όλα τα λάστιχα αν είναι δυνατόν και τότε θα είναι και πιο σωστή η σύγκριση από μένα. Γενικά πάντως δεν έχω και την καλύτερη γνώμη μέχρι τώρα γι αυτά.
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση