Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 15-05-11, 02:55
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματάκια καθώς έχω μαύρη νύχτα από μετατροπές σε ΒΜW.
Για να έχει νόημα το τοπικ θα ήθελα να καταρχήν να ρωτήσω ποιές διαφορές έχει ένα Z4M από ένα απλό Ζ4?

1) Εαν βρει κάποιος ένα τροπέτο Μ αξίζει η μετατροπή του απλού σε Μ ή δεν θα είναι ποτέ το ίδιο? Αν όχι γιατί?

2) Κάποιο γενικό κόστος συτής της μετατροπής?

3) Υπάρχουν μάστορες που να αναλαμβάνουν την πλήρη μετατροπή?

4) Με ΚΤΕΟ, αδειες κτλ τι χρειάζεται?

...........σας ευχαριστώ ολους σας για τις απαντησεις σας. να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω Z4.
βασικά θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς διαφορετικό έχει το Μ από το απλό. Για να καταλάβω εαν μια μετατροπή είναι πετυχημένη ή όχι.

Κινητήρα, αμορτισερ ελατηρια Μ, μπλοκέ, σποιλερ καπό, carbon εσωτερικα κάποια κομμάτια, αυτοκόλλητα.
Ηλεκτρονικα και ηλεκτρολογικα έχει διαφορετικά? Κιβώτιο σασμαν κτλ? Διάβασα σε άλλο ποστ στο φορουμ ότι έχει διαφορά στο μεταξόνιο 2 εκατοστά, ισχύει?Κάτι άλλο σε διαφορα?
Μήτσο γράφεις ότι δεν νομίζεις να έχουν διαφορά στο σασί. Υπάρχει κάποιος που να το ξέρει σίγουρα αυτό? Γιατί ειναι το πιο βασικό πιστευω?
καταρχάς για να μη μιλάμε τσάμπα πες μας τι ακριβώς σκέφτεσαι-θες να κάνεις .... έχεις σκοπό να πάρεις ένα Z4 2.0 π.χ. και να το μετατρέψεις σε Μ?εάν ναι θα συμφωνήσω με τους προλαλίσαντες...Γνώμη μου είναι να πας κατευθείαν σε Μ εάν το σηκώνει η τσέπη σου..Άλλη λύση είναι ενα 3.0 Ζ4 με κομπρέσσορα + mpack ....
Απάντηση με παράθεση