Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 02-11-13, 23:29
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων

Το Firestone με δεικτη Ε δεν κραταει καλυτερα απο το κοντι πρεμιουμ2 με δεικτη Β, αλλα καιει 5% παραπανω

Το θεμα ηταν αν εχει κανει και καποιος αλλος παρομοιες παρατηρησεις με διαφορα λαστιχα, και οχι του τυπου "νομιζω" αλλα για μεγαλο διαστημα.

θα απαντησω ευθεως και θα ειμαι συντομος.
1) συμφωνω με τα συμπερασματα σου. το firestone με μεγαλη αντισταση κυλησης δεν κραταει καλυτερα απο οτι το conti με δεικτη Β.Δηλαδη οταν αυξανουμε την αντισταση κυλισης χανουμε σε προσφηση. Αυτο φωναζει και ο GOD τοση ωρα. Παει αυτο συμφωνησαμε.

2) ναι εχω εγω παρομοιες παρατηρησεις με 2 διαφορετικους τυπους ελαστικων (ιδιες διαστασεις στο ιδιο αυτοκινητο) και με δοκιμες πολλων χιλιομετρων.
jeep wrangler. 225/75 r16 .
Λοιπον η μια τετραδα ειναι BF Mud terrain με δεικτη κυλισης G και η αλλη τετραδα ειναι Cooper με δεικτη Ε . συμπερασματα : Οταν εχω τα ελαστικα με τον υφηλο δεικτη το αυτοκινητο (σε ασφαλτο ετσι) δεν εχει προσφηση καθολου και καιει και κατι παραπανω. σε καθε αποτομη αλλαγη κατευθηνσης χανεις προσφθση αμεσως πραγμα το οποιο βελτιωνεται πολυ οταν βαζω τα cooper με δεικτη Ε. αρα συμφωνουμε και εδω . . και τα συμπερασματα μας ταυτιζονται με αυτα που λεει ο GOD


Mε τα Mud ελαστικα (δεικτης G) καιει 14,5 λιτρα και με τα Cooper (δεικτης Ε) καιει 12,5 λιτρα ανα 100

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NNIKOLOG : 02-11-13 στις 23:38
Απάντηση με παράθεση