Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 26-04-11, 16:54
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ ζάχο...αλλα είχαν 170 ευρώ απ ότι είδα και το θεωρώ υπερβολή μιάς και με αυτά που έχει δέν έχω πρόβλημα... τελικά σήμερα πήγα και άλλαξα τα υγρά των φρένων. έβαλα dot 4 όπως έγραφε απάνω η τάπα του δοχείου. Είδα μια διαφορά προς το καλύτερο. αλλα οι δίσκοι μου είναι σε πολύ κακή κατάσταση. μου είπε ο μάστορας οτι μου φέρνει Γνήσιους δίσκους με 30 ευρώ τον έναν. και με τα γνήσια τακάκια αυτά που βάζει η bmw σύνολο 150 ευρώ για τα μπροστινά. επίσης άλλαξα και τα υγρά του δοχείου (ATF) του τιμονιού, με αναρρόφηση, καθώς εχθές το βράδυ, σχεδόν κάθε φορά που έστριβα το τιμόνι προς τα δεξιά ακουγόταν ένας θόρυβος. το έκανε και σήμερα το πρωί. μετά την αλλαγή των υγρών το έκανε αμέσως μόλις το έβαλα μπρός να φύγω .Αλλα μετά απο λίγο σταμάτησε και δέν το ξανα έκανε απο τότε...ήταν μέχρι να κάνουν τον κύκλο τους προφανώς...
κόστος>>>>
Ένα λίτρο dot 4 και ένα λίτρο ATF 17 ευρώ.
περίπου μία ώρα εργασίας 20 ευρώ!!!!!

170????????????????????
http://cgi.ebay.co.uk/Goodridge-Brai...item3cb6c10f43
Με 65 ευρω τα χεις στη πορτα σου..

Εξαερωση καλη θελουν και τα φρενα και το υδραυλικο τιμονι.. Αν σου ξανακανει θορυβο το τιμονι μαλλον πρεπει να δεις το μοτερακι του υδραυλικου (εμενα κανει νουμερα και το ψαχνω, ειναι κλασικο θεμα στα Μ54 2000-2003 (LF20))..
Οταν λεει γνησιους δισκους και τακακια μαλλον εννοει zimermann & textar (αυτους που χρησιμοποιει η BMW)... Γιατι για γνησια τα κοβω λιγο φθηνα.. Διευκρινησε το..
Οι δισκοι σου τι προβλημα εχουν και ειναι σε κακη κατασταση? Εχουν στραβωσει?
__________________
Απάντηση με παράθεση