Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-09-12, 16:35
dimigr73 Ο χρήστης dimigr73 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Μηνύματα: 48
dimigr73 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
οσον αφορα τα ελαστικα ρανφλατ στην φ20 δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εαν εχεις οδηγησει το αυτοκινητο σε τεστ ντραιβ θα καταλαβεις οτι δεν εχει καμμια σχεση με την ε87-τον προηγουμενο ασσο.κιαυτο γιατι την διαφορα την κανουν το διαφορετικο στησιμο σε αναρτησεις τελικα.τα ρανφλατ παιζουν πολυ μικρο ρολο στο νταμπαντουμπα της χαλια ελληνικης ασφαλτου.
το στησιμο του ε87 προκαλουσε αυτους τους τριγμους και οχι τοσο τα ρανφλατ.με το διαφορετικο στησιμο στην φ20 δεν καταλαβαινεις τιποτα.νομιζεις οτι πας με συμβατικα.ασε που εχεις την αισθηση οτι ταξιδευεις με 5αρα.

οποτε θεμα ελαστικων μην το σκεφτεσαι.ρανφλατ θα βαλεις,απλα διαλεξε μια καλη μαρκα εαν δεν θες αυτα που ειναι μαμα.εχουν ειπωθει γνωμες γιαυτο το θεμα.διαλεγεις και παιρνεις.
Έχω οδηγήσει F20 και, πραγματικά, δεν κατάλαβα κάτι κακό, μια χαρά μου φάνηκε (βέβαια απέφευγα τις λακούβες ως οδηγός που πονάει το αμάξι του...). Βέβαια, δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με την Ε87 γιατί δεν την έχω οδηγήσει καθόλου.

Ωραία λοιπόν, RFT! Ωστόσο, έχω την εξής απορία: Έστω ότι το σύστημα εντοπίσει πρόβλημα σε κάποιο λάστιχο. Εάν μεσολαβήσουν κάποιες ώρες ή μέρες μέχρι να πάω το αυτοκίνητο στο συνεργείο (εννοείται ότι αυτές τις ώρες ή μέρες θα είναι σταθμευμένο), το RF θα έχει γίνει πίτα όπως και κάποιο συμβατικό ή έχει τέτοια κατασκευή που και πάλι, μετά από μέρες, θα καταφέρω να οδηγήσω το αυτοκίνητο μέχρι το συνεργείο;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimigr73 : 09-09-12 στις 16:40
Απάντηση με παράθεση