Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 03-09-20, 20:31
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ευχαριστω για τις συμβουλες. Να πω ωστοσο οτι η αναρτηση δεν ειναι τερμα χαμηλωμενη οποτε θεωρητικα δουλευει μεσα στο ευρος της.
Εγω νιωθω οτι εχει κανονικη διαδρομη ιδιως αν σκεφτουμε τη σκληροτητα της που ειναι σχετικα σφιχτη.
Επισης το καμπερ μπροστα νομιζω ειναι αρκετα καλο διοτι ακομα και τωρα στις πολυ εντονες στροφες τα πλαινα του ελαστικου τρωγονται αρκετα και ''σαπουνιαζουν''. Γενικα το αμαξι το στριβω.
Για τη συγκλιση μπροστα συμφωνω απολυτα. Βγαζει μουτρα.
Ειχα διαβασει καπου οτι για τη σωστη γεωμετρια θα πρεπει τα ψαλιδια μπροστα να ειναι οριζοντια και εντελως παραλληλα με το δρομο. Eμενα τωρα οσο κι αν φαινεται περιεργο ειναι σχεδον ετσι.
Το αυτοκινητο το ειχα μεχρι περυσι 1,5-2 ποντους ( ενα δαχτυλο ) απο τα φτερα, δηλαδη οσο υψος εχει ο συνδιασμος bilstein eibach hr χαμηλωματος περιπου και δεν αλλαξε κατι στη συμπεριφορα του μετα το χαμηλωμα. Βεβαια απο τοτε εχω βαλει αντιστρεπτικες και το x brace και βελτιωθηκε παρα πολυ.
Επισης οντως μου αρεσει παρα πολυ εμφανισιακα αυτο το χαμηλωμα
Αλλα γενικα ο κωλος δεν ειναι τοσο πολυ χαμηλωμενος σε σχεση με το εργοστασιακο. Η μεγαλη διαφορα ειναι στη μουρη που το εργοστασιο εχει κενο 8 ποντους το φτερο απο το λαστιχο. Αλλα εμενα η μουρη μαρεσει παρα πολυ, ειναι αμεση και καρφωμενη στην ασφαλτο και μονο στο τερμα οριο θα βγαλει μουτρα και πολυ ελεγχομενα.
Το θεμα μου ειναι το πισω μερος που απ οτι καταλαβαινω πρεπει να μειωσω σιγουρα το καμπερ.
Απλα ηθελα να μαθω απο πλευρας ρυθμισης της αναρτησης, δηλαδη σκληροτητα αποσβεση κλπ, εαν ερμηνευεται καπως αυτη η συμπεριφορα.
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση