Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 10-02-13, 10:46
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Καταρχην ευχαριστω ολους σας! Ανοιξα αυτο το θεμα για να ενημερωθω για το τι πρεπει να κανω τωρα ή στο μελλον για να το κρατησω οσο τον δυνατον περισσοτεα χρονια! Ναι μπορω να το κρατησω και αλλα 20 χωρις να κανω ολα αυτα αλλα δεν θα ειναι αξιοπρεπες μη σου πω και καταλληλο για να βγει στο δρομο! Και με αφορμη αυτο θεμα εμαθα πχ για την τρομπα τιμονιου: Χαλασμενη ειναι λεω πρεπει να τη φτιαξω μην με αφησει πουθενα ........γιατι εχω μηνει απο τιμονι σε αλλο αμαξι της οικογενειας και τα πληρωσα στην μεταφορα στο συνεργειο! Να ομως που εμαθα πως ειναι κατι "φυσιολογικο" για τα 46αρια και δεν θελει αλλαγη προς το παρον και μπορει και στο μελλον αν δεν μεγαλωσει τραγικα η διαρροη!
Εγω εκανα την λιστα μου και με την πρωτη ευκαιρια θα τα φτιαξω:

1.Μπουζι
2.Σινεμπλοκ διαφορικου
3.Φιλτρα
4.Δισκοπλακες
5.Τακακια
6.Υγρα
7.Λαδια
8.Δισκο-Πλατο
Και γενικα οτι αλλο χρηζει για ενα σερβις
Λαστιχα απαραιτητως & Αμορτισερ / Ελατηρια εν καιρω γιατι τωρα δεν δυναμαι

Σινεμπλοκ και ψαλιδια αλλαχτηκαν πριν 10.000 χλμ γιατι με τρακαραν οποτε απο την ασφαλεια εβαλα οτι καλυτερο υπηρχε!
Αν μπορειτε θα βοηθουσε να μου πειτε καποια ενδεικτικη τιμη για αυτα που θελω να κανω ( αυτα της λιστας) για να εχω στο μυαλο μου τι θα χρειαστω!
Τελος να πω πως οντας 20 χρονων φοιτητης σιγουρα προτεραιτητα μου δεν ειναι το αυτοκινητο αλλα εφοσον δουλευω για να προσφερω στην οικογενεια και εγω και ειναι και υταο κατι που με ευχαριστει προσπαθω να το συντηρω με την βοηθεια βεβαια και του πατερα μου που την χαιρεται και αυτος ....... αλλωστε δικη του ειναι στα χαρτια ασχετα αν εγω την χρησιμοποιω ως επι το πλειστον και την συντηρω!
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση