Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 04-06-12, 23:10
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Εμενα μου εφτασε 700 ευρώ Πατρα-Coventry, συμπεριλαμβανομένης καμπίνας στο Superfast, διοδίων, βενζινών, φαγητού, red bull (), διανυκτέρευση στην Aosta στα Ιταλογαλλικά σύνορα καθώς και εισητήριο για eurotunnel το οποιο το εκλεισα επιτόπου και ηταν 200 ευρώ. Στο internet αν το ειχα κλεισει νωριτερα ειχα δει και τιμες 20-25 λίρες. Αρα επεφτε και πολύ παραπάνω η τιμή, αλλα δεν ηξερα ποτε θα εφτανα για να εκλεινα απο νωρίτερα.

Το superfast είχε καθηστέριση και εκανε 24 ώρες, 5 το απόγευμα έδεσε Ancona, κατα τις 6 παρά βγήκα. 1-1μιση το βράδυ εφτασα Aosta. Το πρωί αναχώριση κατα τις 7-7μισι (δεν θυμαμαι ακριβως), και 6μισι το απογευμα ημουν Coventry με πολλή βροχή, κίνηση, έργα στον M25 λόγω Ολυμπιάδας. Γαλλια πήγαινα με τα όρια, Ιταλια συχνα 150 με 170.

Η πράσινη κάρτα ισχύει για 6 μήνες, έβγαλα τον Απρίλιο.


ax1ss μόνος σου, όντως δεν πολυλέει, και για θέμα ασφάλειας περισσότερο. Αν ξανανέβαινα (ή οταν ανεβηκα), ευχαριστως να το καναμε convoy!

Εδώ αλλο ενα παλικάρι σκέφτεται να ανεβεί. Δεν ξερω αν το εκανε ακομα, ρώτα τον

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
εάν θέλει 1000 ευρώ να πάει 1000 ευρώ να γυρίσει δηλ 2000 με τόσα μπορείς να αγοράσεις ένα αμάξι εκεί για να κανεισ τ δουλειά σου κ μετά να το φέρεις εδώ (εάν συμφέρει βέβαια) κ να το πουλήσεις για ανταλλακτικά :-)
Ναι. με 2000 αγοραζεις αμαξι, άλλα 1000+++ για ασφαλεια (1700 μου ζηταγαν εμενα για 1600άρι Honda λόγω κατοικιας, ενω οταν εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια αιτηση με μονη διαφορα την διεύθυνση, που εβαλα κατοικια ενος φιλου μου στα περιχωρα του York μας βγηκε 700 λιρες, 1000 κατω, αν εχουν το Θεο τους), και θες να το φερεις και κατω? Βαλε αλλα 700 να ερθει! Απλα δεν γινεται. Οι ασφαλειες ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Το Honda κόστιζε λιγοτερο απο οσα μου ζηταγαν για να το ασφαλισουν.

Βάλε και τα εισητιρια του αεροπλάνου που θα κλείσεις αν στο μεσοδιάστημα θες να κατεβεις Ελλάδα, με Ολυμπιακη / Aegean αν δεν κλεισεις νωρίς (νωρις = 4 μηνες νωριτερα lol, να μυρισεις τα νυχια σου δηλαδη ΑΝ και ΠΟΤΕ θα εισαι ελευθερος να κατεβεις) βλεπεις και χιλιάρικα για 2 ατομα μ'επιστροφή. Και με περιορισμένες βαλιτσες. (τώρα εβαλε η Ryanair Stansted- Άραξο και ξεκιναει απο 30 ευρω, αυτό ΝΑΙ, ειναι ευκαιριάρα)

Τα αμαξια τους ειναι φθηνά, αλλα τα ασφαλιστρά τους σε χτυπάνε γερά.

Μπέσα πράγματα, σκεφτομουν τον τελευταίο χρόνο (φετος) να αγορασω S13 silvia και να το εφερνα κάτω για αγωνιστικό ή ανταλλακτικά για δική μου χρήση. Το ολο τριπάκι των ασφαλειών και ΜΟΤ (ΚΤΕΟ) με απογοήτευσε. Βλεπεις αμαξια τουμπανα να τα δινουν για 1000 και 2000 λιρες, και κοστίζει 2μισι και 3 να τα ασφαλίσεις!
Οταν βλεπουν κατω των 25, student και (στην περίπτωσή μου) Coventry, κάνουν πάρτυ





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε τις μαλκιες Ρουλη! Απο Σεπτεμβριο, που ερχομαι, θα μπαξουμε μιτριο
Ειδα ενα 36αρι GT προχτές χαχα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 04-06-12 στις 23:19
Απάντηση με παράθεση