Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 10-09-15, 09:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis1950 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν περνάω απ' τα νερά.. Προς θεού.. Ποιός είπε για βούλιαγμα?? Για την τουρμπίνα δν μου είπαν απολύτως τπτ.. Η διάγνωση μου είπαν οτι βγάζει διακοπή επικοινωνίας με την οθόνη..!! Άρα αλλαγή στην οθόνη..!! Χωρίς να μου εγγυάται φυσικά κανείς αν θα σταματήσει το πρόβλημα με την αλλαγή οθόνης..!
Με προβληματίζει ιδιαίτερα ο θόρυβος που κάνει η τουρμπίνα όταν περνάς απο νερά..
Η οθόνη καλύπτεται απο εγγύηση, όπως και η εργασία αντικατάστασης..
Αν λοιπόν την αγοράσεις και δεν λειτουργεί, και έχει τα ίδια συμπτώματα, θα σου αλλάζουν την μία ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ οθόνη πίσω απο την άλλη δωρεάν...
Η διακοπή επικοινωνίας στα ηλεκτρονικά, δυστυχώς έχει δύο άκρα και έναν ενδιάμεσο.. τον μεταδότη τον παραλήπτη και τον μεσάζοντα... Στην περίπτωση σου, η οθόνη είναι ο παραλήπτης, η μονάδα ελέγχου ο μεταδότης, και η πλεξούδα είναι ο ενδιάμεσος.
Η πλεξούδα είναι το εξάρτημα με το μικρότερο κόστος υλικού, αλλά και το μεγαλύτερο κόστος εργασίας.
Είναι παράλογο να περνάς απο νερά, και να επηρεάζεται απο την υγρασία μια καλωδίωση που δεν βρίσκεται στον χώρο που βρέχεται..
Είναι πιθανότερο να έχεις πτώση στην τάση ρεύματος του οχήματος η οποία προκαλεί άρση επικοινωνίας, απο τη γεννήτρια ρευματος (η οποία μπορεί να βραχεί εκεί που είναι) ή απο πεσμένη μπαταρία, η διαφορά δυναμικού της οποίας επηρεάζεται απο την υγρασία στις γειώσεις του οχήματος και τις αυξημένες καταναλώσεις που έχουμε όταν βρέχει.
Εμένα θα με ανησυχούσε πολύ περισσότερο ο ήχος απο την τουρμπίνα που μεταβάλλεται, παρά η οθόνη που σβήνει..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση