Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 07-06-08, 09:29
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Βασιλάκη, αν δεν είχε το αμάξι μεμβράνες που το αγόρασα απο την αντιπροσωπεία, θα ημουν μεσα σίγουρα !

Κάτι άλλο να σου πω, επειδή έχοντας οργανώσει ήδη ένα Group-buy από εδώ με επιτυχία, θα ήθελα να σου πω μερικά πραγματάκια, πες το φιλικές συμβουλές.

- Πρώτον, να καταλάβεις ότι επειδή είσαι ο leader (υπευθυνος) αυτης της ομαδικής παραγγελίας, έχεις και την ευθύνη της ολοκλήρωσης της κίνησης.

- Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει προσωπικά εσυ να βγεις και να κάνεις ένα έλεγχο αγοράς και να πάρεις προσφορές, γραπτές.

Αν δεν γινεται αυτό, θα πρέπει να επικοινωνησεις με τους εμπόρους μεσω φαξ ή μαιλ και να σου στειλουν προσφορές.

Μην επιφορτίζεις άλλα μέλη (εγώ δεν το έκανα) για έλεγχο αγοράς, πάρε το παιχνιδι στα χέρια σου.

- Θα πρέπει να έχεις επικοινωνησει με εναν διαχειριστή (administrator) του φόρουμ για να σου δωσει το "πρασινο φως" για την κίνηση αυτή επίσημα απο το φόρουμ, όπως έκανα και εγω.

- Να αποφασίσετε τελικα ποιος έμπορος θα επιλεχθεί έχοντας τις προσφορές τους μαζί με τις εγγυήσεις τους και τα νομιμα χαρτιά τους για το ΚΤΕΟ και μετά προβαίνεις εσύ προσωπικα στο μαγαζί για κανονισμό λεπτομερειών και δινοντας του την λιστα με τα αυτοκινητα και τα ονοματα των ενδιαφερομενων του group-buy.

- Υπόψιν ότι όλοι περιμενουν απο σενα να κανεις τις απαραιτητες ενεργειες καθως και επικοινωνια μαζι τους και την εξέλιξη των κινησεων σου , ενημερωνοντας αυτο το θρεντ, και φυσικα την επιτευξη μιας επιτυχημενης και οργανωμενης κινησης απο το φορουμ ΧΩΡΙΣ να εκθέσεις τους διαχειριστες στο μαγαζί από τυχον ανευθυνοτητα και ασυνεπεια.

Κλεινοντας, να σας ευχηθώ καλές αγορές στην οργανωμένη κινηση και καλά μπαξιματα !!!
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση